Sangerari intre menstre
Buna ziua,
As dori sa gasesc si eu raspuns la o problema care mi se intampla de 4 luni, mai exact in aprilie doua zile in perioada ovulatie am avut scurgeri de sange care nu erau abundente apoi in luna mai mi s a intamplat acelasi lucru in luna iunie am avut la fel aceste doua zile dar la fel mentionez ca acestea nu erau abundente acum in luna iulie incepand cu perioada de ovulatie aceste sangerari care nu au fost abundente au durat in jur de 14 zile pana acum cand sunt in perioada ciclului.Cea ce am observat acum este faptul ca in perioada de ciclu sangerez mai mult ca de obicei, sa fie ciclu plus acele sangerari. As vrea sa va aduc la cunostiinta ca in saptamana trecuta am fost si la un control ginecologic cat si un control renal.
La controlul ginecologic mi s a facut o ecografie transvaginala si nu s a observat nimic anormal, doar ca urma perioada de ciclu si ma gandesc ca exista posibilitate sa nu fie foarte vizibil, iar la controlul renal doctorul mi a atras atentia ca pe baza analizelor facute acum 2 saptamani si anume urina in care au aparut hematii, urocultura care a iesit bine nu exista posibilitatea unui boli renala.
De asemenea mi au fost recoltate secretiile vaginale care sunt ok, ceea ce nu am primit inca este rezultatul Papa Nicolau. Ati putea sa imi spuneti oare despre ce poate fi vorba. Va multumesc frumos.
As dori sa gasesc si eu raspuns la o problema care mi se intampla de 4 luni, mai exact in aprilie doua zile in perioada ovulatie am avut scurgeri de sange care nu erau abundente apoi in luna mai mi s a intamplat acelasi lucru in luna iunie am avut la fel aceste doua zile dar la fel mentionez ca acestea nu erau abundente acum in luna iulie incepand cu perioada de ovulatie aceste sangerari care nu au fost abundente au durat in jur de 14 zile pana acum cand sunt in perioada ciclului.Cea ce am observat acum este faptul ca in perioada de ciclu sangerez mai mult ca de obicei, sa fie ciclu plus acele sangerari. As vrea sa va aduc la cunostiinta ca in saptamana trecuta am fost si la un control ginecologic cat si un control renal.
La controlul ginecologic mi s a facut o ecografie transvaginala si nu s a observat nimic anormal, doar ca urma perioada de ciclu si ma gandesc ca exista posibilitate sa nu fie foarte vizibil, iar la controlul renal doctorul mi a atras atentia ca pe baza analizelor facute acum 2 saptamani si anume urina in care au aparut hematii, urocultura care a iesit bine nu exista posibilitatea unui boli renala.
De asemenea mi au fost recoltate secretiile vaginale care sunt ok, ceea ce nu am primit inca este rezultatul Papa Nicolau. Ati putea sa imi spuneti oare despre ce poate fi vorba. Va multumesc frumos.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 36chist ovarian si Diane 35
- 14durere in timpul actului sexual
- 3sunt sau nu insarcinata?
- 7va rog sa-mi interpretati o ecografie
- 7Diane 35 si spotting
- 1Sangerari intre menstre
- 1sangerari intre menstruatii.. 24 de ani
- 5problema spotting inainte de menstruatie
- 5nevoie urgenta de un ginecolog sau dermatolog :(
- 3ceaiul de sunatoare influenteaza oarecum menstra?
- 5spotting abundent dupa pauza diane 35
- 3sangerari intre menstruatii
- 2logest (cred ca am inceput pe spotting?)
- 6sangerari intermenstruale
- 6sangerari intre menstruatii
- 4pete de sange dupa terminarea ciclului
- 0Dureri abdominale, Menstruatie
- 0Aș putea fi însărcinată?
- 1Scurgeri sânge la o saptamana dupa terminarea ciclului menstrual
- 0Sângerare vagială între menstruații
Mai multe informații despre: sangerarile intermenstruale (spotting)
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: