Sarcina?

21-01-2018
Razvan012
Nu este medic/terapeut
Razvan012
Buna ziua, am o intrebare care ma macina de cateva zile
Eu si prietena mea, ambii majori, am avut un contact sexual neprotejat, actul nu s a consumat, era intr o dimineata, doar am introdus-o o data, bine-nteles stiind care este riscul am scos o si asta a fost tot
Vreau sa precizez ca nu am avut parte de ejaculari inainte sau ceva de genul
Problema este ca au trecut 2 saptamani si ea imi spune ca este obosita, ca are scurgeri vaginale putin mai intense transparente(nu de alta culoare) balonare, constipatie
Ne streseaza gandul sa nu fii ramas insarcinata, avem 19 ani si toata viata inainte, nu stiu ce am face daca...
Am intrebat aici si astept parerea unui medic, pe internet sunt numa tot felul de tampenii
3 comentarii
0
21-01-2018, ora 20:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, una dintre ”tâmpeniile” care circula pe internet este ca acesta poate tine loc de test de sarcina; adica scrii aici, cineva iti raspunde si gata, afli daca fata e insarcinata sau nu.
Solutia cea mai buna, rapida si ieftina este ca partenera sa faca un test de sarcina care costa vreo 20 de lei. Asa veti afla exact cum stati si ce este de facut. Desigur exista si solutia controlului ginecologic.
In ceea ce priveste sexul vorba aceea: ”odata este ca niciodata” nu e valabil...
0
21-01-2018, ora 20:30
Razvan012
Nu este medic/terapeut
Razvan012
La test ne am si gandit, suntem studenti la facultate, avem judecata, dar ar fii vrea sansa sa fii ramas insarcinata?
0
22-01-2018, ora 11:30
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Nu cu tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •