Sarcina extrauterina?

30-04-2013
RalucaE
Nu este medic/terapeut
RalucaE
Buna seara, de ceva zile ma confrunt cu o problema si anume mictiuni dese fara dureri sau usturimi, menstruatie ce a intarziat 12 zile (ultima menstruatie 17 martie, ultimul contact sexual 11 aprilie). Astazi am fost la ginecolog pentru un control si mi-a spus ca nu prezint nici o infectie si nici cum ca as avea o sarcina si-n plus am facut si un test de sarcina care a iesit negativ. Cu toate astea am facut si analize la sange cat si la urina la care rezultatele sunt urmatoarele( le voi prezenta pe cele incercuite la urina) Biochimie: Nitriti-pozitiv; Leucocite-25; Proteine-25; Bilirubina-1; Hematii-25; Sediment: Leucocite-5-15; Hematii 1-4; Bacterii-prezent; Mucus-prezent. Va rog vreau un raspuns cat mai urgent caci de 3 zile nu-mi revin in fire, prima data am crezut ca e vorba de o sarcina dar nu am simptome precum greata, ameteli, dureri d cap, dar am dureri in zona rinichilor. In urma analizelor ma tem de ce-i mai rau. Urmatoarea intalnire la ginecolog e pe 7 aprilie ptr o radiografie insa sper sa ma linistesc cu un raspuns d aici pana atunci. Poate fi vorba de o sarcina extrauterina? Astept un raspuns, oricare ar fi...
1 comentarii
0
01-05-2013, ora 22:51
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Testul de sarcina indica prezenta hormonilor de sarcina din urina, deci daca aveai extrauterina iesea testul pozitiv. Pe cale logica, daca testul e negativ, nu ai cum sa ai nici extrauterina si nici o sarcina fixata normal. Daca testul a fost facut cum trebuie, dupa scrie pe prospect.
Cum a stabilit ginecologul ca nu ai infectie?
Nu cred ca e cazul de radiografie (pentru ce ti-a recomandat?) ci de o ecografie pelvina si de rinichi.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.