Sarcina și Baceteria cu Klebsiella Pneomanie

04-10-2021
Miranda289
Nu este medic/terapeut
Miranda289
Buna ziua!
Soțul meu de vreo 2 ani tot nu se poate trata de infecția cu klebsiella pulmonare care se afla in prostata și in sperma!
Deja 2 ani se tratează cu antibiotice Injecții ai aceasta rezista! Din acest motiv noi nu concepem copii ca medicul ia spus ca dacă sperma e infectata este risc sa ma infecteze și pe mine! Noi suntem disperați!
Întrebarea mea e următoarea, într-adevăr este periculos sa concepi copil avind bărbatul aceasta infecție? Este sigura ca pot sa ma infectez și eu? Sau sa riscam!
1 comentarii
0
08-10-2021, ora 09:37
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa consultati si alti medici daca nu aveti incredere in medicul curant al sotului dvs. Internetul nu este o sursa testata de informatii medicale studiate, puteti primi opinii personale insa pentru diagnostic corect aveti nevoie sa va adresati medicilor, acestia au cazuistica si va pot spune ce se poate si ce nu se poate face in cazul sotului dvs.

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International Romania
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: