Scabie la bebelusi

10-03-2018
Sorina 1996
Nu este medic/terapeut
Sorina 1996
Va rog din suflet ajutati-ma sunt disperata sotul meu a luat scabie de la un nepot in urma cu 2 luni (a dormit cu el in pat) ulterior am luat si eu si baietelul meu de 1 an si 10 luni am primit tratament de la medic cu benzoat de benzyl am spalat hainele la temperarura ridicata si calcat dar mancarimea nu a disparut de la sot si copil la mine sa mai ameliorat la copil mi-a spus medicul sa il dau cu crema doar 3 zile ce imi puteti spune sa mai continui tratamentul ce sa fac sa stiu ca am scapat nu a disparut de tot au mancarimi???Va rog ajutatima...Inca ceva mama sotului meu sa jucat cu copilul la tinut in brate in perioada cand nu stiam inca ca avem scabie dupa ce am fost la medic si am aflat diacnosticul nu am mai fost la ea credeti ca a luato si ea va rog ajutatima sunt disperata eu consider ca e o situatie grava nu mai stiu ce sa fac sa stiu ca ne-am vinadecat!!Va multumesc
2 comentarii
0
10-03-2018, ora 17:43
MamaM
Nu este medic/terapeut
MamaM
Am citit undeva mai demult că zeama de varza murata aplicata pe piele de mai multe ori distruge această infecție, puteți încerca că nu aveți nimic de pierdut.
0
10-03-2018, ora 18:05
Sorina 1996
Nu este medic/terapeut
Sorina 1996
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.