Scaun cu mucus.

07-04-2016
Valentina.Giulia
Nu este medic/terapeut
Valentina.Giulia
Buna, fetita mea in varsta de 2 ani, a avut probleme cu constipatia in urma cu 2 saptamani, adica facea la 2 zile scaun tare si foarte gros. Vazand asta am incercat cumva sa o ajut si am trecut-o la un regim alimentar cum am crezut eu de cuvinta.. adica i-am dat mai mult supe si ciorbe, carne ft putina, sucuri si piureuri de prune, pere, kiwi... dimineata iaurt cu o lingurita de tarate de pshilium, si i-am luat si un sirop laxativ natural pe baza de pruna para si smochina. Chiar si dupa astest regim scaunul tot asa greu il facea si cu aceeasi consistenta pana acum 4 zile cand a facut scaun oarecum mai moale( dar nu ft mult ) dar si cu un mucus spumos si destul de mult, imediat i-am luat biotix si i-am dat 1 plic pe zi, la doua zile dupa a facut un scaun normal cu foarte putin mucus si azi a facut iar cu mult mucus.Sunt ingrijorata si nu stiu ce sa fac si cum sa procedez daca imi poate da cineva un sfat. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: