Schimbati modul de viata!

30-05-2007
Raymond
Nu este medic/terapeut
Raymond
Ciao pt toti! Mare tabu in zilele noastre "sanatatea".! toata lumea vorbeste despre ea dar din pacate nu prea facem ceva in privinta asta, si cand ma gandesc ca ne jucam cu "timpu" nostru pe acest pamant ca doar dupa spusele cuiva "santem niste vizitatori pe aceasta planeta".
o sa incep de la faptul ca nu de mult timp ma ocup si eu de produse naturiste (sant multumit de produse si atat si consumatorii mei au dat feed back pozitiv) si ma straduiesc in chimbarea modului de viata, in ami inbunatati viata mea, a celor din jurul meu si nu in ultimul rand cea a mediului. Deoarace stiti ca din mediu ne provine alimentatia noastra. cea mai importanta este apa pe care o bem zi de zi.oare este curata.? Parerea mea este ca NU si acum ganditiva logic...odata ce bem apa contaminata sau prea concentrata in minerale.organismul nostru este alcatuit 75 % din apa.restul deduceti voi.apa "bolnava" = organism bolnav. Va dau numa exemple.stiti cum se zice..."da bine ca bunici nostri puteau sa manance tot felul de mancaruri, toatta ziu grasime, carne de porc si tot nu faceau atatea pancreatite si hepatite, de ce nu am manca si noi" raspunsul este simplu..pe vremea aceea animallele nu erau trattae cu antibiotice, nu se folosea atate pesticide si as mai putea continua. toate astea prin lapte, apa, alimenete de origine animala si etc. ajung inapoi in organismul nostru. Oricum despre asta as putea scrie si vorbii ore si pagini intregi. si as vrea sa si vorbesc...dar mai intai astept reactii de la voi...raspunsuri pareri toto ce vreti.Va salut si astept..:)
1 comentarii
0
31-07-2008, ora 00:00
brianna
Nu este medic/terapeut
brianna
pe vremea aceea era si mai multa activitate fizica si mai putin stress.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.