scleroza multipla

22-10-2009
b cris
Nu este medic/terapeut
b cris
buna, ma numesc Cristina, azi am mai scris si despre un asa zis melanom extirpat de pe abdomen, uite ca daca tot sunt aici as vrea sa ma mai lamuriti si in legatura cu al tip de problema
De anul trecut am inceput sa am ameteli, probleme cu ochii, mai exact durere la miscarea globului ocular, o pupila marita fata de cealalta, amorteli pe o parte a corpului, intepaturi in talpi, am fost la oftalmolog si a spus ca totul e ok, mi=a recomandat consult neurologicn astfel incat am ajuns la o doctorita care mi=a pus diagnostic de atac ischemic tranzitor deoarece am avut un episod de tulburari si anume nu am recunoscut persoana din fata mea cu care vorbeam, totul a durat cam 10 15 minute, apoi amorteli ale fetei, dureri de cap zilnic...in final trebuia sa fac un RMN dar nu am reusit din cauza claustrofobiei, trebuia sa ma intorc sa mi se faca anestezie dar nu am mai putut, in final simptomele au disparut treptat.De atunci a trecut un an si a sosit toamna, simptomele parca reapar incet, nu stiu ce sa fac ce poate fi, acum cativa ani mi s=a pus un diagnostic de spondilita anchilopoetica si am facut tratament cu salazidin, eu zic ca fara efect dar am luat ce mi-a rec dr, alti dr au ras de diagnosticul meu, nu inteleg, toti spun ca e prematur ca cineva sa aiba spondilita la varsta mea 34 ani si ca e o boala care apare la barbati, eu ce sa zic, dupa film s=a tras concluzia asta, sacroileita grad 3, chiar nimeni nu se pricepe la nimic in tara asta?Care e doctorul care minte si care nu?Ce sa mai faca cineva cu dureri?Sa bea ceva si sa se culce probabil, altfel, fiecare spune altcves
1 comentarii
0
22-10-2009, ora 17:36
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va recomand sa lasati medicina alopata care oricum nu poate sa va ajute, si sa mergeti la un medic homeopat cu experienta ca Dr. Gheorghe Jurj sau Sorin Cadar. Homeopatia va poate ajuta f. usor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.