Scurgere maronie la 4 luni dupa histerectomie.

08-01-2020
Dori30
Nu este medic/terapeut
Dori30
Buna seara,
In urma cu 4 luni am suferit o operatie de histerectomie totala. De doua saptamani, in urma unui contact sexual cu sotul meu a aparut o mica sangerare care s-a oprit chiar atunci, insa de atunci am ramas cu o secretie maronie. As dori daca se poate sa aflu care ar fi problema.
16 comentarii
0
02-02-2021, ora 22:47
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Buna Dori. Si eu am aceeiasi problema. Sunt sase luni de cand m-am operat si tot am aceasta problema. As vrea sa vorbim mai mult despre aceasta.
0
03-02-2021, ora 15:20
Dori30
Nu este medic/terapeut
Dori30
Buna Aurmar,
Cum a trecut atata timp de cand am pus aceasta intrebare si uitasem de ea. Intre timp problema mea s-a rezolvat, adica neplacerile au disparut si cred ca era datorita faptului ca nu eram vindecata la vremea respectiva.
0
07-02-2021, ora 20:26
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Cautand raspunsuri la problema mea asa am dat de forum. Citind comentariile, am vazut ca nu sunt singura care a patit asa. Intre timp fost la medic si mi-a spus ca am un granolom de fir. Mi la scos. Deja este mai bine. La tine cum s-a rezolvat mai exact? A trecut de la sine ?
0
07-02-2021, ora 21:04
Dori30
Nu este medic/terapeut
Dori30
Da a trecut de la sine. Cred ca atunci era prea devreme pt mine, avand in vedere ca ma vindec mai greu
0
08-02-2021, ora 23:19
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Am inteles. Tu mai ai ovarele ? Eu am facut histerectomie totala cu pastrarea ovarelor. Ce crezi? Acum am un chist pe un ovar de 6 cm.
1
05-03-2021, ora 16:49
Electra21
Nu este medic/terapeut
Electra21
Buna, aunt noua pe forum si tot am citit comentariile voastre si trebuie sa ma operez si m ar interesa un medic, daca puteti sa imi recomandati la stat
1
05-03-2021, ora 17:24
Electra21
Nu este medic/terapeut
Electra21
Am 45 ani, sunt din Bucuresti si la ultimul rmn, uter bicorn, leziuni nodulare,
cele mai mari grupate corporeo-istmic, adenomioza uterina focala 52/40 mm, chisturi si dureri care ma mai lasa la 2 nurofene, dar am la contact si, dupa, ca si cum imi vine menstra, am mers de 4 ani la mai multi medici si am facut analize incontinuu, si am bagat medicamente de la fiecare medic, chiar si menopauza Indusa de 3 luni, inclusiv colonoscopia, hpv, markeri ca 125 care a iesit de 2 ori si mai marit, papanicolau bun, doar o candida
nenorocita care ma urmareste mereu, incep sa ma pregatesc psihic pt operatie si ce va mai urma.
Sanatate va doresc la toate si sa treceti cat mai usor prin probleme.
0
08-04-2021, ora 17:26
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Nu te teme de operatie. Iti va fi mult mai bine dupa ce te vei opera decat sa suferi cu atatea probleme.
Daca, intre timp te-ai operat, da-ne un semn sa stim cum te simti. Off! Noi femeile !
Multa sanatate !
0
10-05-2021, ora 09:08
Electra21
Nu este medic/terapeut
Electra21
Neata buna, am scapat, m am operat, sunt bine, voi cum sunte ti?
0
10-05-2021, ora 19:11
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Ma bucur mult ca ai scapat !
Cum te simti ?
0
11-05-2021, ora 11:28
Electra21
Nu este medic/terapeut
Electra21
Neata buna, ma simt bine, doar o durere intepatoare in dreapta care se lasa pe picior si bila cu toate ca nu mananc orice,. Cam am probleme cu scaunul.
Asteptarea rezultatului e cea care ma macina ca I s a zis tumora uter cu evolutie imprevizibila si necunoscuta chiar daca la rmn e adenomioza.
Sanatate multa si refacere usoara va doresc.
0
13-05-2021, ora 21:14
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Nu te teme ! Asa se noteaza in termeni medicali fibroamele.
Si la mine a scris la fel medicul de familie pe biletul de trimitere catre spital.
Sa sti ca si eu am probleme cu scaunul.
Mai exact, ce probleme ai cu scaunul? Eu am constipatie spastica.
Am 10 luni de la operatie.
Cat timp a trecut la tine?
1
26-05-2021, ora 09:34
Andreea185
Nu este medic/terapeut
Andreea185
Buna dimineata,
Mama mea este in aceeasi situatie si cautam un medic ok care sa faca histerectomia totala.
Ne puteti recomanda un medic bun in Bucuresti?
Multumesc!
1
26-05-2021, ora 10:28
Electra21
Nu este medic/terapeut
Electra21
Buna dimineata, a iesit si rezultatul displazie moderata cin 2, deci am scapat,.
Am reglat si constipatia cu prune uscate inmuiate in apa, acum am vezica inflamata si urinez mai greu si foarte putin si am pus pe mine 1, 5 kg , cred ca unde se retina apa in corp.
Sanatate si refacere usoara doamnelor.
0
03-06-2021, ora 12:08
Aurmar
Nu este medic/terapeut
Aurmar
Pentru Andreea : pentru asemenea operatie, mergeti la un chirurg bun. Nu as mai recomanda nimanui sa se opereze la un ginecolog, (decat daca este foarte foarte priceput )
Intotdeauna un chirurg vede altfel lucrurile !
0
10-01-2022, ora 16:15
ana12341
Nu este medic/terapeut
ana12341
Buna tuturor!
Am 3 luni de la histerectomie totala cu anexetomie laterala drepta. La controlul de 2 luni, medicul mi-a zis ca am si eu un chist de 6 cm pe ovarul ramas, Sindromul ovarului restant ii zice. Mi-a zis sa nu imi fac griji, dar parca tot ma gandesc ca a crescut cam prea repede. La voi in cat timp v-a venit rezultatul la anatomia patologica? Mie inca nu mi-a venit. E normal sa dureze atat de mult?
Sper ca sunteti bine si multa sanatate tuturor va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •