scurgeri in urma intreruperii administrarii cu diane 35

04-07-2014
ruxy ruxy
Nu este medic/terapeut
ruxy ruxy
Buna ziua! In urma cu 5 luni am fost diagnosticata cu SOMP si am primit tratament cu diane 35. Dupa 5 luni doctorul mi-a recomandat o pauza in care sa imi refac niste analize insa la distanta de o saptamana de la ultimul ciclu menstrual au inceput sa apara niste scurgeri. Sunt normale in urma intreruperi aministrarii cu diane 35 sau pot aparea din cauza stresului?
Va multumesc!
1 comentarii
0
05-07-2014, ora 11:10
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna ruxy ruxy, atat inceperea cat si oprirea tratamentului cu anticonceptionale se poate asocia cu sangerari vaginale anormale.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.