Scurgere ciudata dupa folosirea capsulelor vaginale POLYGYNAX

14-09-2012
ancadiane
Nu este medic/terapeut
ancadiane
Buna seara.Ma numesc Anca, am 18 ani.Joi mi-am facut un control ginecologic, deoarece de ceva timp am o scurgere ciudata, alba, cateodata galbuie, cateodata urat mirositoare si cu rare mancarimi.Doctorul mi a spus sa fac un tratament de capsule vaginale POLYGYNAX, timp de 6 zile. In seara asta am inceput tratamentul, am facut o baie, dupa care mi am introdus capsula.La cca. 10-15 min dupa introducerea capsulei, am avut o mare durere de ovare, timp de vreo 2-3 min, dupa care a inceput o scurgere alba, cu miros de medicament, si putin sange.E normal sa ai o scurgere in care se elimini continutul capsulei?Ce sa fac?Oare e bun tratamentul?Astept un raspuns.Va multumesc
3 comentarii
0
15-09-2012, ora 18:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te speria si continua tratamentul.e normal sa ai scurgeri.pune tampon si sa nu te speli decat a doua zi dupa pranz.sa pui ovulul atunci cand esti sigura ca nu te mai ridici si stai linistita in pat pentru ca, odata topit ovulul, sa ramana medicamentele in vagin si sa actioneze acolo, nu sa se scurga imediat inspre exterior.Si cat faci tratamentul abtine-te de la relatii sexuale.
0
15-09-2012, ora 20:22
ancadiane
Nu este medic/terapeut
ancadiane
Va muntumesc frumos pentru ajutor!!
0
13-05-2013, ora 08:48
alexxina
Nu este medic/terapeut
alexxina
buna ziua! am 23 de ani, in urma cu o luna am fost la ginecolog deoarece aveam niste scurgeri maronii cu punctulete mici de sange inainte cu 2 saptamani de menstruatie. mi s.a spus ca am o rana pe col si la analize mi'a iesit si o infectie cu cili si coco - bacili. am urmat tratament cu polygynax si betadine, a fost bine la venirea menstruatiei, insa, acum, dupa o luna, mi'au reaparut acele scurgeri, fara sange de data asta, doar maronii. dna dctor mi'a spus ca in cazul in care imi reapar scurgeri sa mai iau 4 caps de polygynax. mentionez ca am avut si contact sexual si ca in timpul contactului am simtit o usoara durere.sa mai iau caps de polygynax? dati-mi un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •