Se pare ca o iau razna:( | Forumul Medical ROmedic

Se pare ca o iau razna:(

79 comentarii 1 2 3
1
16-05-2013, ora 18:20
Alessandra M
Nu este medic/terapeut
Alessandra M
Eu mai am momente neplacute ce-i drept. Derealizarea ma aduce in groaza
Ajung sa ma intreb pana si daca acum e real ce fac sau e doar imaginatia mea..ma gandesc sa nu fac cine srie ce psihoza sau ceva..daca ar sti cnv sa ne indrume macar ce sa facem atunci cand avem astfel de intrebari as fi fericita. Ce e cu psihozele camd apar, cum se innebuneste etc. Fizic st bn dar psihic un pic rau. Ma ajuta eft dar am momente cand cedez
0
08-07-2013, ora 13:33
TedliCiprian
Nu este medic/terapeut
TedliCiprian
Adresa mea de Yaoo este darckreedro daca crezi ca te ajuta putem vorbi mai mult despre asta si eu trec cam prin aceliasi stari,
0
27-05-2015, ora 21:19
madalina arina
Nu este medic/terapeut
madalina arina
Mai este disponibil acest site?Alessandra M mai intri pe acest site?
0
18-06-2015, ora 22:49
vonclaus
Nu este medic/terapeut
vonclaus
Si eu am probleme te tulburari si panica de 3 zile traiesc sentimentele astea si ma sperie:( cine ar dori sa ma ajute
0
09-12-2015, ora 21:38
gabriel12345
Nu este medic/terapeut
gabriel12345
Buna alexandra raspundemi te rog !
0
22-12-2015, ora 16:06
Maria175
Nu este medic/terapeut
Maria175
Pt Alexandra:
Incepe prin a trage aer in piept. Nu ai nicio boala.
Contacteaza ma in prv pt rezolvarea problemei, fara bani, fara pastile
0
15-01-2016, ora 20:58
Octav85
Nu este medic/terapeut
Octav85
Alexandra te am ruga sa ne dai si noua de veste sa stim cu te simti deoarece si eu trec prin acelasi stari in care nu mi simt corpul parca sunt un robot si nu mai disting asa de bine realiatea toate au inceput de la ganduri referitoare a care e scopul in viata trecusem printr o despartire si o boala mai usoara si m am gandit a venit teama si apoi acest sentiment cu care m am trezit intr o zi de atunci ametesc uit si parca nu mai disting realitatea
0
23-02-2016, ora 12:56
b.negraru
Nu este medic/terapeut
b.negraru
Buna Alexandra, si eu am aceleasi simptome ca si tine. Au venit tot in aceeasi cauza prima data o ametelea puternica si de atunci a ramas aceasat senzatie de depersonalizare. Am fost si la psihiatru mi-au dat niste pastile care mau ajutat pe moment dar ma simteam mai rau de la ele, eu sufar si de dermatomiozita o boala autoimuna. Tu cum esti ? ai scapat de aceasta problema? Daca da, zimi te rog si mie exeprienta ta, si cum ai reusit. Iti multumesc
0
04-01-2018, ora 22:22
Mihail123sd
Nu este medic/terapeut
Mihail123sd
Allesandra daca vrei sa vorbim am avut aceeasi problema si m.am vindecat da.mi mesaj pe contul de facebook mihai mihail am un tricou in dungi la poza de profil.
1
07-02-2018, ora 20:15
Evelina23
Nu este medic/terapeut
Evelina23
Buna,
Scriu aici dupa mult timp vreau sa stiu cum te mai simți? Ai trecut peste aceste probleme? In urma unei ameteli puternice am început sa am probleme. Dupa două luni simt ca nimic nu e real si parca nu sunt eu. As aprecia mult sa răspunzi sau ca cineva sa ma ajute
0
08-02-2018, ora 09:43
PETEU
Nu este medic/terapeut
PETEU
Pentru Evelina23. Stiu cum sa te-as putea ajuta, eu am fost intr-o stare mult mai grava, si acum am revenit inapoi cu picioarele pe pamint, ma simt plin de viata, dornic de a realiza ceva frumos, si desigur foarte fericit ca am trecut peste acele stari debusolante.
1
08-02-2018, ora 10:20
Evelina23
Nu este medic/terapeut
Evelina23
Cum ai trecut peste?
0
08-02-2018, ora 16:47
PETEU
Nu este medic/terapeut
PETEU
Evelina Lasa-mi o adresa unde sa pot sa-ti scriu in privat.
0
08-02-2018, ora 20:53
Evelina23
Nu este medic/terapeut
Evelina23
Ti am dat mesaj
0
18-03-2018, ora 01:06
Olivia123
Nu este medic/terapeut
Olivia123
Buna, @Evelina, iti recomand sedintele de psihoterapie. Si eu am suferit de depersonalizare dar psihoterapia m-a ajutat sa scap de asta.
0
10-09-2018, ora 08:33
Mariamarin
Nu este medic/terapeut
Mariamarin
Buna ziua! De mica am o mica problema care recent realizand-o a devenit o dilema mare. Deseori aud o voce si totodata cu aceasta voce apare un sentiment daca il pot numi asa in care eu simt ca totul se misca mai agresiv. Ca de exemplu: daca merg, sau fac orice altceva (calc, mananc sau scriu ceva). Daca aud sunete sunt mult mai agresive, mai tari parca ma lovesc. Schizofrenie nu cred ca este pentru ca nu aud acea voce mereu. Acest lucru se intampla aproape zi de zi sau la 2 zile si tin in jur de 6-7 minute. As vrea sa inteleg ce este sau ce ar trebui sa fac. Multumesc.
0
12-09-2018, ora 12:50
onedge
Nu este medic/terapeut
onedge
@Mariamarin, ce varsta ai? Spui ca ai de mica aceasta problema...
Cred ca cel mai bine ar trebui sa vezi un psihiatru. E cel mai in masura sa puna un diagnostic.
Chiar daca zici ca tine in jur de 6-7 minute, sun zilnice si iti afecteaza calitatea vietii.
Daca o vizita la psihiatru ti se pare prea mult, poti cauta macar un psiholog. :)
0
12-09-2018, ora 22:20
Mariamarin
Nu este medic/terapeut
Mariamarin
Multumesc. Am 17 ani...n-am avut timp sa merg la psiholog din pacate dar voi merge...mi-as dori mult sa inteleg ce se intampla cu mine.
0
13-09-2018, ora 09:32
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E important sa ajungi la medicul psihiatru Maria. Probabil ca o sa-ti sugereze si psihologul acelasi lucru
Adaugă un comentariu / răspuns
79 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul