Secreție incolora și usturime penis

28-01-2017
Krant
Nu este medic/terapeut
Krant
Bună ziua. De două luni de zile ma lupt cu o usturime (doar când urinez). Dimineață la prima urina, ma ustura mai tare, după care pe parcursul zilei foarte puțin, mai mult ca o jena. Tot în timpul acesta, am o secreție incolora dar rămâne pătat un roz spre maroniu pe boxeri (dacă nu ma înșel, are si un miros specific). Nu urinez des, culoarea urinei este normala, am făcut analize la urina(toate în parametrii normali), am făcut analize la acea secreție (nimic anormal), vdrl (negativ), nu mi a iesit vreo infecție în sânge, hepatita b și c negativ, doar hepatita a pozitiv. Am întrebat doctorul dacă e posibil ca aceste simptome pe care le am sa aibă legătură cu hepatita A și mi a spus ca nu are treaba. Am luat o perioada urinal, uractiv, tot nu a trecut și doctorul mi a recomandat antibiotic (amoxiclav de 1000mg) după o perioada în care s a ameliorat..am luat și eficef de 200mg fiind gripat. După toate acestea încă nu mi au dispărut. Poate fi vorba de boli precum gonoree sau altele? Țin sa precizez ca am fost activ sexual în perioada tratamentului și dacă partenera mea nu prezintă nici un simptom dupa sexul neprotejat in tot timpul acesta, sunt șanse sa fi contactat ceva de la ea? Singura problema pe care o tot vad la ea, în timpul actului sexual..vaginul are un miros specific (l as asocia cu cel de peste). I am zis lucrul acesta și ea ma asigura ca e ceva normal..însă nu sunt 100% sigur. I am cerut sa facă un control. Poate sa prezinte ceva de la care sa fi luat? Ce as putea sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •