Secretie nazala/noduli

14-04-2017
Vladut1995
Nu este medic/terapeut
Vladut1995
Buna seara, am 22 ani, si cam de aproape 3 luni de zile simt o secretie care se scurge din nas. Examinandu-mi eu gatul mai atent, observ un fel de secretie alba ( spumoasa ) in spatele omuletului. Prin martie am fost la un medic orl-ist unde mi-a descoperit un fel de infectie nazala si mi-a recomandat 2 spay-uri, nasorex si biorinil, dar acestea nu au functionat. Ba mai mult, tot cam de 3 luni de zile simt un fel de rana in gat, in zona marului lui Adam care nu ma lasa de atunci, cand inghit in gol simt ca am ceva acolo. Ar putea acea secretie nazala sa-mi fi afectat muscoasa faringelui ? Ca o ultima precizare vreau sa va mai spun ca de o luna de zile mi-au aparut si 2 noduli sub barbie, de marimi diferite, nedurerosi, cam de 1cm si cativa mm celalalt, nedurerisi, dar tari la palpare. Cand am fost la spital in luna februarie pt a descoperi ce am, radiografia pulmonara si analizele au iesit bine, dupa care cum am mai spus am fost la medicul orl-ist, iar acum 2 saptamani am mai fost si la medicul de familie unde mi-a mai spus ca as putea avea o hipertiroida si mi-a dat trimitere la un spital din Bucuresti, endocrinologie.
Va rog frumos sa-mi spuneti ce-as putea sa am, si cum pot scapa de acele simptome, daca trebuie sa fac niste investigatii suplimentare, asta bineinteles daca nu este ceva foarte grav.
1 comentarii
0
16-04-2017, ora 17:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e obligatoriu sa faci investigatii la Gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •