Secretie vascoasa, fara miros, de culoare galbuie; usturime penis

10-01-2012
paul_p
Nu este medic/terapeut
paul_p
De cateva zile mi-a aparut o secretie vascoasa, fara miros, de culoare galbuie, iar la maxim o ora dupa ce ma spal reapare. Cand urinez si putin dupa ma si ustura.
Precizez ca am avut contact sexual neprotejat acum 2 saptamani.
Ce ar putea fi?
4 comentarii
0
10-01-2012, ora 13:03
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Tebuie sa mergi la un medic dermato-venerolog, sa te consulte, eventual niste analize din secretie si apoi tratament..posibil o boala cu transmitere sexuala..
0
16-01-2012, ora 21:24
paul_p
Nu este medic/terapeut
paul_p
Multumesc frumos.

Am fost la medic - dermato-venerolog - diagnostic: uretrita acuta - infectie genitala necomplicata determinata de Chlamydia Trachomatis - informatii gasesti pe google - cautare dupa 'Chlamydia Trachomatis'

Am urmat tratament cu Azitromicina Sandoz 500 mg (antibiotic) - 2 in prima zi si inca 3 zile cate 1 - am simtit ca sunt mai bine inca din a 2-a zi. Peste 2 zile merg la control.


Bine de stiut:
Este foarte importanta evitarea contactelor sexuale timp de 7 zile dupa incheierea tratamentului pentru Chlamydia.
In cazul in care partenerul sexual nu este tratat concomitent, se produce reinfectia. Trebuie incurajata tratarea si a partenerului sau partenerilor sexuali. Se recomanda folosirea prezervativelor pentru a scadea sansele reinfectiei.

Unele persoane care au infectie cu Chlamydia, pot avea, de asemenea, si gonoree.
Conform celor de aici: http://www.vitamix.ro/articole/sanatate-sexuala/ce-este-si-cum-se-manifest-59.html 'Desi folosesti prezervativul in relatiile cu o persoana infectata, riscul infectiei cu gonoree este foarte crescut.' Cred, mai mult ca sigur, ca vroiau sa scrie 'Daca nu folosesti[...]'
0
20-06-2012, ora 18:23
jack7778
Nu este medic/terapeut
jack7778
Medicul ti-a facut analiza de secretie sau a stabilit diagnosticul direct???
0
29-08-2012, ora 22:30
paul_p
Nu este medic/terapeut
paul_p
tratamentul a fost dat direct
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: