Sensibilitate la frig

25-02-2015
valer650
Nu este medic/terapeut
valer650
Mi-e frig la partea stânga mai ales in poziţia şezut sau culcat. Nu m-ar deranja prea tare, dar începe sa-mi curgă nasul si noaptea transpir daca nu ma feresc de frig. Daca stau la caldura, sau daca depun efort in frig, sau vara, nu simt diferenţa. Am făcut analize de sânge, urina; masaj, bai galvanice, ecografie, EKG, radiografie, plămâni, coloana, tiroida, examen neurologic si toate sunt foarte bune. M-am procopsit cu asta, in urma unei răceli, iar acum transpir noaptea câte o luna daca răcesc ; doua saptamâni si ziua, non stop sunt ud leoarcă. Nu este mai rece partea stânga decât dreapta, nu mi-e frig la palme si la labele picioarelor, nu am furnicături, amorţeli, dureri, aspecte diferite sau lipsa de forţa.
2 comentarii
0
26-02-2015, ora 11:35
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
ce tratament luati in prezent?
0
26-02-2015, ora 15:43
valer650
Nu este medic/terapeut
valer650
Va mulţumesc pentru atenţie domnule doctor. Acum nu fac tratament. Problema este de vreo 13 ani, s-a mai ameliorat puţin; am răcit acum trei saptamâni, si doar acum a fost prima noapte cand nu m-am trezit sa ma schimb, dar am stat doar in casa. Am refăcut analizele si sunt toate in regula. Si culoarea urinei si-a revenit. In casa am 23 de grade si port pantaloni imblaniti, iar daca sed sau stau întins, trebuie sa-mi acopăr piciorul si apoi toată partea stânga. Se accentuează problema, pe măsura ce ma ataca frigul;vara uit de acestea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sensibilitatea la frig (intoleranța la frig)
  •