Senzatie arsura gamba si talpa, furnicaturi

29-03-2023
Mihaelapm12
Nu este medic/terapeut
Mihaelapm12
Buna ziua, am 22 ani, 1, 64 inaltime, iar de 4 5 luni am senzatii de arsura, valuri de caldura in gamba dreapta , care mai apoi s a extins si in talpa si un pic deasupra genunchiului, am facut analize de sange care au iesit ok doar colesterol foarte putin marit, am fost la un consult pentru a imi face o ecografie doppler de vene si artere care a iesit ok si ea, apoi am fost la un consult neurologic unde mi s a recomandat sa fac un RMN la coloana lombara care la randul lui a iesit ok si el, nu este nici o problema la nivelul coloanei.Doamna medic neurolog mi a dat un tratament cu tiolin, grimodin, vimovo si clorzoxazona iar in primele 3 4 zile pot spune ca s au mai diminuat aceste senzatii de arsura si furnicaturi in proportie de 70%, insa acum nu prea mai pare sa isi faca efectul, chiar sunt la finalul tratamentului si parca simt aceste senzatii tot mai accentuate.Care ar putea fi cauza sau ce ma indrumati sa fac?
Va multumesc!
1 comentarii
0
29-03-2023, ora 21:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Trebuie sa va reintoarceti la neurolog sa ii spuneti ca nu va mai functioneaza tratamentul.
Sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: