Senzatie corp strain gat

27-01-2014
Razvan_555
Nu este medic/terapeut
Razvan_555
Buna ziua,

De aproximativ doau luni am o senzatie de corp strain in gat. Aceasta se manifesta in partea stanga. Am facut o ecofrafie a gatului si totul a iesit ok. Am facut un exudat faringian si mi-a iesit o candida. Am urmat tratament cu fluconazole, am tinut un regim si am clatit gura cu apa cu bicarbonat. Dupa zece zile de tratament am repetat exudatul si a iesit negativ. Ideea e ca undeva dupa a zecea zi de tratament simptomele au disparut apoi au revenit cam in 4-5 zile. Toate cele de mai sus le-am facut in urma unui control la ORL. Exista vreun procedeu de genul endoscopiei pentru ca medicul ORL sa se uite un gatul meu? aceste simptome ma nelinistesc cu atat mai mult cu cat o ruda de gradul III a fost diagnosticata cu cancer in gat acum 6 luni. Ce ar putea fi? pot aparea aceste simptome pe fond de stres?

Va multumesc.
1 comentarii
0
27-01-2014, ora 22:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. cand se intra pe un forum.. initial se consulta ce sa mai postat la acest subiect pe forum
2 probema este din cauza tractului digestiv si regimului gresit alimentar
3 daca e cazul de investigatii.. trebuie facut la gastrologie NU la ORL.. problema e mai jos..si afecteaza faringele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •