Sifilis
Buna ziua, pe 7 noiembrie am terminat tratamentul prin injectare, 2 injectii pe saptamana cate una in fiecare fesa timp de trei saptamni(Tratament pentru sifilis secundar).acelasi lucru a facut si partenerul meu, ambii infectati cu sifilis secundar.Dupa 7 zile de la terminarea tratamentului am avut relatii intime cu partenerul meu fara prezervativ timp de doua zile. Vreau sa stiu daca asta ne afecteaza sau trebuie sa facem neaparat protejat timp de trei luni pana vom relua din nou analizele de sange.Va rog frumos am nevoie sa stiu urgent.repet ( ambii am facut tratament in acelasi timp).Multumesc
2 comentarii
Buna ziua,
este important sa va protejati pana aveti rezultatul analizelor,
O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
este important sa va protejati pana aveti rezultatul analizelor,
O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
Buna seara, doamna doctor! Acum 4 luni am descoperit ca am sifilis, valori 1/1 +, 1/2 +, 1/4+, 1/8+/-, 1/32-. Am urmat un tratament de 14 zile de Doxiciclina si dupa cateva zile am repetat analizele :1/1+, 1/2 +, 1/4+/-, 1/8-. Dupa asta am inceput sa iau 10 zile de Azitromicina, 1 la 12 ore si vreau sa refac luni analizele. Credeti ca e un semn bun faptul ca ai scazut? Sau ce inseamna? Am vreo sansa sa scap? Multimesc mult!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1HPV tulpina 53
- 4Testare BTS
- 4Medic ginecolog, infectionist pt tratarea gonoreei rezistenta la ceftriaxona
- 2Sifilis nou diagnosticat
- 8As putea avea HIV?
- 4Posibil HIV?
- 9Ma mai pot testa dacă m-am vaccinat deja împotriva HPV?
- 4VDRL pozitiv pot alapta ?
- 1Hpv provoaca crampe abdominale?
- 1Risc HIV masaj erotic