sifilis pozitiv

20-02-2008
alanya
Nu este medic/terapeut
alanya
Sunt o femeie ajunsa la prag de disperare deoarece in urma cu 2 zile am aflat de la doctorul meu ca am sifilis pozitiv.Ca sa intelegetii cel mai bine am sa incep cu inceputul.Sunt insarcinata in 11 saptamani si in urma cu 3 saptamani mi sa recoltat sange ptr testele necesare in cazul unei sarcin.Prima data am iesit cu sifilis fals pozitiv dupa care am mai repetat din nou testul si din nou fals pozitiv, la care atat eu cat si medicul ma vrut ca si sotul meu sa fie testat de sifilis si eu sa-mi repet ptr a 3 oara analizele.De aceasta data el a iesit cu sifilis negativ iar eu pozitiv.Suntem casatoriti de 6 ani si nu stiu cum el poate fi negativ iar eu pozitiv neavand nici o relatie extra conjugala in toati acesti ani.
Va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu un raspun.Vreau sa stiu daca e posibil ca eu sa fi fost infestata inainte de a avea aceasta relatie si cum de el are sifilis negativ si eu pozitiv.
Maine am sa fac prima injectie de pelicinina de 2400 dupa care ar urma inca 2 injectii in urmatoarele 2 saptamani.Sper din tot sufletul ca bebelusul care cu totii il asteptam cu drag sa nu fie afectat de aceasta nenorocire.Va rog daca aveti un rspuns ptr mine a-si aprecia din tot sufletul.Sanatate tuturor!
2 comentarii
0
22-02-2008, ora 00:00
emese
Nu este medic/terapeut
emese
Buna si eu nsunt insarcinata in10saptamani. Exact la fel am patit si eu in urma cu vreo 3 saptamani dar cu testul HIV de 2 ori mi sa-u facut analizele si au iesit pozitv. A doua zi a facut si sotul meu la el a iesit negativ asa ca la indrumarea medicului de familie neam dus la o alta clinica si si mie mi-a iesit negativ. Asa ca nu dispera inainte sa faci orice tratament sa te duci sa faci testul si in alt loc.Deoarece si sifilisul ca si hiv este un virus care se transmite pe cale sexuala si sotul tau trebuia sa fie infectat in 6 ani decand santeti impreuan. Mult curaj, si sa scrii ce ai rezolvat.
0
27-02-2008, ora 00:00
miclea
Nu este medic/terapeut
miclea
tpha, spuneti-mi ce inseamna pozitiv la testul tpha titru=1/10240, va rog din suflet sa-mi spuneti ce inseamna, am facut analizele pt angajare si mi-a iesit pozitiv, am refacut din nou si acum astept rezultatul dar am intrebat si nu au chef sa-mi spuna de ce imi tot iau analizele.va multumesc anticipat, astept raspuns urgenttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: