simptome care duc la impotenta la 24 de ani?

10-08-2009
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
Buna seara., am si eu o problema...de cativa ani sotul meu nu mai simte atractia sexuala...inainte sa aiba o relatie serioasa avea mai multa pofta de sex, tin sa precizez ca avea relatii sexuale mai rare...din ce cauza credeti k are acea senzatie...e posibil sa fie de la stres si oboseala sau e inceput de impotenta?va rog sa ma ajutati cu un raspuns.va multumesc, o seara buna
7 comentarii
0
11-08-2009, ora 02:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna dimineata doamna Diaconu,

Problema sotului dvs. poate sa fie extrem de complexa. Exista posibilitatea sa nu va mai placa (si sa va insele, dar este doar o presupunere, nu o certitudine), sau sa aibe o problema organico-psihologica.
Factorii stresori corelati cu alimentatia foarte inadecvata si nesanatoasa din ziua de astazi isi pot pune amprenta foarte drastic pe sistemul endocrin, pe echilibrul psihologic si nu numai.

Cea mai buna solutie este sa vorbiti sincer cu sotul dvs. si sa-l intrebati de ce a devenit insensibil la stimulii sexuali la care odata raspundea normal. In functie de rsp dansului problema poate fi rezolvata corespunzator!
Comunicarea si increderea sunt principalele reguli "magice" pt. ca o relatie oficializata (maritala) sa se mentina pana cand moartea intervine (chiar si dincolo)...

Va doresc toate cele bune si multa sanatateiubire!



In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
0
11-08-2009, ora 11:29
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
nu cred ca este vorba de inselat pt ca altfel nu mai imi spunea de problema asta, se ducea singur la doctor.vroiam raspunsul de la un medic, oricum multumesc.
0
11-08-2009, ora 13:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nu am sp ca va inseala, am si precizat ca este doar o presupunere!
Sa consulte un medic urolog! Si eu voi fi in curand terapeut...oficial!
0
11-08-2009, ora 13:52
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
am vorbit cu el destul de clar ne intelegem foarte bine dar el este foarte stresat in ultimii ani, nu reusim sa ne terminam casa.s-a stresat foarte mult din cauza locurilor de munca care le-a avut..akum cateva luni a plecat in strainatate..a venit luna trecuta in concediu si akum a plecat iar...este stresat si acolo pentru ca e posibil sa nu mai lucreze acolo si sa vina acasa...de aceea ma gandeam ca poate este de la stres...inainte zicea ca avea pofta mai mereu..acum asa si asa.
0
11-08-2009, ora 14:01
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
de exemplu, akum cand a venit in concediu, dupa ce au trecut vreo 5-6 zile in care am avut contact...nu mai avea aceeasi pofta de la inceput...cu care a venit..., o faceam si apoi il lua somnu, el crede ca e de la oboseala si de la stres.o sa consulte si un medic dar asta cand o sa vina la vara in concediu...de aceea aveam nevoie de un sfat pana cand va ajunge la medic.va multumesc
0
11-08-2009, ora 14:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
OK. Intr-adevar, factorii stresori determina in 99% din cazuri tulburari psiho-organice...Stresul dezechilibreaza f mult si productia de testosteron...dar toate dezechilbrele se atenueaza odata cu reducerea gradului de stres!
Important este sa-l intelegeti si sa-i oferiti multa tandrete, cum de altfel sunt sigur ca ati facut-o, o faceti si o veti face mereu!

Va doresc toate cele bune, multa sanatate si o casnicie minunata!


P.S. Zincul si scortisoara sunt foarte bune afrodisiace si destresante!





In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
0
11-08-2009, ora 14:13
madalina deaconu
Nu este medic/terapeut
madalina deaconu
va multumesc foarte mult, o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viața cu o disfuncție erectilă
  •