Sinuzita maxilara pseudochistica cu tendința polipoida

08-10-2018
Adelina Trandafir
Nu este medic/terapeut
Adelina Trandafir
Simtomele mele au început de un an și jumătate doar ca nu am luat in serios aceasta problema. Am început sa am secreții nazale cu infecție și amestecat cu sânge și asta s-a repetat de foarte multe ori pana când am răcit foarte tare și nu mai puteam sa respir de la atâta secreție, aveam tuse cu foarte multă expectorație, aveam dureri foarte mari pe partea stânga mai jos de ureche, mirosul meu s-a schimbat total, simt tot timpul un miros neplăcut, nu mai simt intens mirosul alimentelor de ceva timp decât un gust și miros de infecție, am făcut RMN iar acolo am fost diagnosticata cu sinuzita maxilara pseudochistica cu tendința polipoida, nu am reușit sa ajung la ORL cu rezultatele dar voi merge in curând, am luat antibiotic dar simt ca nu și-a făcut efectul deoarece simtomele mele au rămas aceleași și nu trec. Ganglionul preauricular are o dimensiune cam de 2 cm și este tare, au fost momente când ma durea foare tare. Nu știu cât de serioasă este problema mea dar m-am gândit sa va scriu iar pe lângă asta am și un fel de chist tare situat pe coloana lombara tot cam de 2 cm dar a început sa ma doară și când fac mai mult efort am dureri puternice de mijloc și nu mai pot sa ma mișc uneori de durere, este gravă problema ? Mulțumesc frumos pentru timpul pe care mi-l acordați.
1 comentarii
0
18-10-2018, ora 22:35
Adelina Trandafir
Nu este medic/terapeut
Adelina Trandafir
Am fost la doctor și in urma consultului și rezultatelor de la RMN, am un fel de chist având dimensiunea 17 mm, nu ma mai ajuta nici un antibiotic, singura varianta este operația. In legătura cu durerea de mijloc, are legătura acel chistulet de pe coloana ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.