Dureri foarte mari de cap dupa operatia de sinuzita

17-05-2016
Maria timis
Nu este medic/terapeut
Maria timis
Bună seara doresc informații am fost operata de 2 ori anul trecu de sinuzita maxilara și de atunci am foarte mari dureri de cap și îmi arde foarte tare fata acolo în interior la sinus și am fost la seghet și mi sa spus k mi s-a tăiat nervul maxilarului k deaia îmi arde fata și îmi și amorțește.eu am fost operata în Timișoara și nu mai vreau sa merg la medicul la care am fost pt k ma chinuit de 2 ori fără niki un randament sunt la fel Cum am fost din contra mai am și dureri foarte mari.doresc informații!
5 comentarii
0
17-05-2016, ora 08:51
Maria timis
Nu este medic/terapeut
Maria timis
Bună ziua ! Anul trecut în luna iulie am făcut o radiografie Saf pt sinusul fetei și de acolo mi sa depistat sinuzita maxilara cronica pe partea dreapta, îmi este foarte inflamata fata, aveam dureri de cap și stare de oboseala. Am mers la un medic ORL Profesor mi-a citit radiografia și mi-a spus ca trebuie sa mă internez am rămas în spital și mâine zi mi-a facut puncție pt ca aveam puroi tot din 2 în 2 zile în total 3 puncți.Dupa o săptămână mi-a spus ca trebuie sa mă opereze ma operat endoscopic prin nas stat internată 2 săptămâni după care mă externat și am mers la control odată pe luna.In luna Noiembrie mă trimis sa fac un ct din care de acolo a rezultat ca am un chist și a spus k trebuie sa mă opereze din nou sa îmi deschidă sinusul pt am îmi elimina chistul din sinus am stat din nou 2 săptămâni internată.în momentul când mă externat nu mi-a scris niki o rețetă ceea ce nu mi se pare normal după o operație sa nu prescris niki o rețetă și cât am stat internată am avut doar calmante și un antibiotic eficef.sunt foarte nemulțumită de operația care mi sa făcut pt ca am tot mers la control și tot așa sunt la fata inflamata și doamna profesor mi-a spus k nu știe de ce nu mi se trage inflamația ca ea mi-a curățat sinusul și a făcut tot ce a putut, dar eu de la operație am rămas tot așa cu dureri de cap și din contra simt arsuri și amorțeli în jurul pometului. Care e soluția din ce cauza îmi amorțește fata ?Am mers la un medic la Seghet cu toate rezultatele și toate analizele la o clinica de acolo medicul mi-a spus ca nu trebuia sa îmi deschidă sinusul și ca în momentul când mi-a deschis sinusul mi-a tăiat nervul maxilarului ca de aceea îmi amorțește fata, am mers și la Cluj la medic și doamna de la cluj o cunoaște pe doamna profesor și ea nu a vrut sa îmi spună din ce cauza îmi arde fata și de fata mi-a spus...știți ca omul nu este simetric...asta e adevărat dar eu nu am avut inflamația asta decât de un an răspunsul ei a fost probabil vati mai îngrășat pai omul când se îngrașă nu se îngrașă peste tot din câte știu eu nu doar într-o parte pana la urma i-am spus k am fost la seghet și de acolo mi-a spus medicul ca amorțeală la fata este din cauza ca mi sa tăiat nervul maxilarului la care ea în momentul ăla nu a mai spus nimik.Nu știu ce sa mai cred și niki ce sa mai fac va rog sa mă ajutați cu informații!
0
17-05-2016, ora 09:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un medic de la Clinica de Maxilo-facial ai fost ???
nu sunt infectii dentare sus sub sinus??
0
17-05-2016, ora 11:50
Maria timis
Nu este medic/terapeut
Maria timis
Am fost înainte sa merg la Orl și mi-a facut extracție la măseaua de minte si cand tot am mers la control si a vazut ca nu se trage inflamatia ma trimis merg sa îmi fac radiografie Saf pt sinusul fetei.Din păcate nu știu unde sa mai merg și ce sa mai fac îmi este frica sa nu fie altceva acolo pt k nu de mult mama colegei mele a avut aceiași problema și pana i-au depistat a fost prea târziu și din păcate a murit
0
18-05-2016, ora 19:10
Maria timis
Nu este medic/terapeut
Maria timis
Domnul dr Flueraru puteți sa îmi dați un sfat unde sa merg și ce investigați sa mai fac ? De 2 zile a început sa am dureri de cap și stare de oboseala. Va mulțumesc!
0
19-05-2016, ora 08:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 daca ati fost si in ungaria. si daca era ceva serios si complicat... se depista !
2acum trebuie foarte bine separate lucrurile
daca este. INfectie.. cu febra, cu dureri acute si secretii purulente din nas. e cazul de INTERNARE sau la ORL care a operat sau la clinica de maxilo -facial
Daca sunt doar acele senzatii de durere surda, amorteala. care sunt rezultatul interventiei.. NU e cazul de alarma si se poate trata ambulator
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.