siringomielie

17-08-2016
DANABT
Nu este medic/terapeut
DANABT
RMN cervical(martie 2016) fara priza de contrast.Siringomielie postraumatism(2011) C2-C3.Masuratori AP la nivelul C2 in dreptul pediculului linia tagut inferior la corp si lamina -7, 3mm pe sectiunea cea mai relevanta;SI pe aceeaasi sectiune ca si AP-30, 4mm;LL(sectiunea cea mai relevanta linia trasata tagut superior la pediculii C2 -16, 9 mm.Fara disociatie termo-algezica, fara deficit motor(martie 2016), parestezii membre sup.+ inf., , , arsura'' la nivel cervical, constrictie toracica(martie 2016)
Acum clonus rotulian bilateral, ROT vii cloniforme m.inf., parestezii idem, fara deficit de forta, spasticitate trunchi +reg.lombara.Se recomanda repetare RMN si in caz de extensie a a cavitatii punctie +drenaj.Unii medici spun NU punctiei si nu cred ca s-a extins cavitatea recomandandu-mi teste pentru borelioza.Starea mea generala e buna, merg la serviciu, putin mai obosita si deprimata(doliu mama).Ce ar trebui sa fac?Cu multumiri.
2 comentarii
1
18-08-2016, ora 08:51
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Buna ziua. Va recomand sa mergeti la un consult la neurochirurgie. Ei sunt in masura sa va recomande procedura de urmat. Sanatate!
0
18-08-2016, ora 10:23
DANABT
Nu este medic/terapeut
DANABT
Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: