slabire, dar cu probleme de diabet

22-05-2009
dodi
Nu este medic/terapeut
dodi
am 45 de ani, si am o problema de diabet, si as vrea sa ma slabesc, prin metode naturiste dar fara medicamente si ceaiuri, exista posibilitatea prin acupunctura sau am mai citit undeva de auriculoterapie ce se face prin urechi, intrebarea mea este daca am diabet ma afecteaza negativ cumva aceste metode terapeutice, cineva a mai incercat asa ceva, asi fii foarte multumita daca cineva m-ar ajuta cumva in aceasta privinta. multumiri dodi
3 comentarii
0
22-05-2009, ora 12:09
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
mers mult pe jos, efort fizic. cu masura bineinteles, matusa mea are diabet si medicul i-a zis ca trebuie sa isi arda caloriile facand efort. vorbiti cu medicul nutritionist. Alte metode zise alternative nu au fost testate sufucient. Nu v-as sfatui sa faceti acupunctura sau auriculoterapie.
Eu sufar de o tulburare psihica si in adolescesnta am facut acupunctura zilnic timp de un an jumatate dar nu m-am vindecat desi medicul era renumit.
Multa sanatate!
0
19-01-2018, ora 17:53
Petru.Rotariu@Gmail.com
Nu este medic/terapeut
Petru.Rotariu@Gmail.com
Postul intermitent te scapa si de diabet si de kg in plus.
Mananca numai intre orele 12PM si 6PM si o sa vezi rezultate rapide.
La inceput e greu, bea apa, apa cu lamaie sau ceai fara zahar cand iti este foame.
Nu manca gustari de nici un fel intre 6PM si 12PM.
Daca chiar mori de foame manaca un mar, dar nu mai mult.

Evita in general tot ce este mancare moarta: (zahar rafinat, biscuiti, prajituri, faina alba).

Am colegi care au scapat de diabet asa.
0
21-05-2018, ora 03:28
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Canadian Tea

Eu l-am folosit 2 saptamani jumate si am slabit 3 kg dar am renuntat si la dulciuri.Daca continuam slabeam mai mult.
Recomand!E natural si are multe beneficii pentru sanatate, nu numai pentru slabit, este si protector hepatic si este bun si pentru imunitate, ten, da si energie.E 100% natural si se bea 3 pe zi.
Slabesti natural si ai si alte beneficii!
Recomand din suflet acest ceai minuna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.