Sos - Imi place sa fac dragoste 4-5 dati pe saptamana in schimb sotia 1 Max 2 | Forumul Medical ROmedic

Sos - Imi place sa fac dragoste 4-5 dati pe saptamana in schimb sotia 1 Max 2

27-09-2022
Andrei 102
Nu este medic/terapeut
Andrei 102
Sunt la varsta de 56 ani si sotia are 42.
Imi place sa fac dragoste 4-5 dati pe saptamana in schimb sotia 1 Max 2.
Precizez ca ne simtim foarte bine impreuna si are orgasme atat ea cat si eu.
Am incercat sa vorbesc cu ea am fost si la pshiolog a functionat 4 luni si iar am ajuns la 1 Max 2 serii de sex.
Nu ma mai doreste asa de des in schimb eu as face zilnic pentru ca o iubesc si vine din sufletul meu.
Sunt disperat ca ma ajut cum pot dar nu vreau sa o insel. Nu este romantica.
Ce sfat imi dati
6 comentarii
0
28-09-2022, ora 10:04
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu dați alte amănunte. Dintotdeauna au stat lucrurile așa, sau numai în ultimul timp? Cât ați mers la psiholog? Poate nu a fost un număr suficient de ședințe. Psihologul avea și competențe pe psihosexologie? Ce ați făcut diferit în cele 4 luni față de următoarele? Contează și ocupația fiecăruia, pentru că o persoană care muncește mai mult e mai obosită, mai stresată decât cealaltă. Contează și modul de abordare. Ce faceți ca să vă dorească?
1
28-09-2022, ora 11:21
Andrei 102
Nu este medic/terapeut
Andrei 102
De la lnasterea copilului nostru de 10 ani mai concret de 6 ani ne confruntam cu problema asta.
La terapeut umblam de vreo trei ani 5-7 ori pe an si are competente de natura sexologica.
Am facut schimbari radicale cel putin eu prin faptul ca incercam sa fiu mai romantic (flori, iesiri in doi la restaurant sau oras, tanderete ), eu fiind un romantic pe cand sotia nu este de loc ea este mai practica.
Avem o campanie mica unde muncim amandoi eu fac partea administratif si ea face partea productiva ca si Director de productie si efort fizic sau stres din cauza productiei este minimal iar cand se aduna atunci ajut la decongestionarea situatiei.
Din punct de vedere al stresului eu sunt mai afectat.
In timpul zilei cat muncim impreuna ne pupam, ne imbratisam, sau in zile mai bune(rar)ne luam o pauza de pofte, ai spun cat de frumoasa este, ca o iubesc, o protejez de toate de ce o poate afecta, iesim in doi.
Ea este mai comoda si egoista din punct de vedere fizic si sexual.eu sunt mai hipertensi aktivitas sexual.
0
28-09-2022, ora 17:14
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
V-a făcut și o evaluare psihologică a fiecăruia? Poate soția are nevoie de o terapie individuală pentru a se depista adevăratele cauze și a acționa asupra lor.
0
28-09-2022, ora 22:12
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Andrei, sti cum se numeste perioada aceasta ? A ll-a tinerete care dureaza foarte putin si asculta de cel care au trecut prin ea. Abtinete si respecta cum vrea sotia, la 60 -65 de ani nu vei mai fi asa si-ti vei aminti de ceia ce te-am spus acum, respecta-ti sotia la fel, dar si mai mult ca pina acum, dar fi calm, la virsta aceasta e bine si odata la o saptamina asa cum vrea ia. Ia gindeste, daca ere situatia invers, ori erai tu bolnav, obez, diabet, etc.
0
28-09-2022, ora 22:51
Andrei 102
Nu este medic/terapeut
Andrei 102
Nu cred ca are treaba respectul sau orice alta problema cu ceea ce simt si ce necesitati am eu.
Va multumesc oricum pt sfat dar eu sunt inca tanar in felul meu.
Cu respect
0
04-10-2022, ora 18:54
Terapeut Anghel Florentina
Psihologie, bucuresti
Terapeut Anghel Florentina
Da, ati putea cere ajutoru unui sexolog sau al unui Psihoterapeut pentru Terapia de Cuplu. Inainte de asta va sugerez sa va raspundeti la urmatoarele intrebari:

1. Actul sexual este placut pentru ambii parteneri? Ati intrebat-o?
2. Sotia dvs este atrasa sexual de catre dvs?
3. Elementele legate de igiena corporala sunt bine respectate?
4. Elementele legate de loc, spatiu, timp-durata, sunt bine intrunite?
5. Actul sexual se desfasoara doar dupa dorinta dvs?
6. Sotia dvs se considera o femeie atragatoare?
7. Sotia dvs are timp sa se odihneasca si sa se ocupe de corpul dansei?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbaÈ›i, în relaÈ›iile pe termen lung
  • Cât de frecvent fac sex cuplurile, în funcÈ›ie de vârstă (conform studiilor)
  •