Sotia inseala in continuare

10-03-2022
Jhonyb
Nu este medic/terapeut
Jhonyb
Buna ziua problema este urmatoarea suntem casatoriti de 14 ani
Sotia ma inseala de vreo 8 luni am aflat prima data anul trecut am vorbit am discutat cu ea a zis ca nu mai vorbeste cu el ea fin la munca dincolo apoi a venit acasa a stat 3 luni am trecut peste am stat mai tot timpul a fost frumos ultimele 2 luni faceam dragoste aproape zilnic.vorbeam ne plimbam eram fericiti pot spune asa parea apoi am prins o iara cand ii trimitea mesaje am discutat din nou si mi a promis ca nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste ca a intales ca a gresit si ca o sa fim fericiti
A plecat la munca dincolo acum o saptamana si iar am prins o ca ma inseala tot cu el si se vede si culca cu el
Si mie imi spune zilnic ca ma iubeste
Si ca nu vrea sa ma piarda si am descoperit din gresala un cont de vorbeste cu el pe laptop cred ca a uitat sa l stearga
Ii vorbesc f frumos si nu stiu sa i spun adevarul ca stiu sau sa bag divort fara sa stie ea sau sa vad poate isi revine
Multumesc
5 comentarii
0
11-03-2022, ora 14:37
Jhonyb
Nu este medic/terapeut
Jhonyb
Ia m spus adevarul nu am mai rezistat si isi cere scuze si sa nu divortam dar nu renunta la el
1
19-03-2022, ora 19:50
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încercați să aflați ce anume o face să nu renunțe la acea relație.
Să-nțeleg că soția muncește în străinătate? Dați mai multe detalii: de ce a fost nevoită să plece, de ce a plecat singură și nu împreună cu dvs, etc. Persoana cu care vorbește lucrează cu ea? Poate simte că persoana îi oferă o anumită siguranță. Din ce ați relatat nu reiese mare lucru. Poate ceva lipsește relației și nu realizați. Stați de vorbă mai mult și stabiliți ce anume vă doriți fiecare de la relație și cum o dovediți prin fapte, nu prin vorbe.
0
24-03-2022, ora 15:03
Jhonyb
Nu este medic/terapeut
Jhonyb
Da sunt colegi eu stau acasa sa ma ocup de un bar si ea a primit o promovare si a zis ca e ok un ban in plus ia m sugerat sa renunte dar nu sa ascuns si mi a primis ca vom fi bine in ziua cand a plecat dincolo totul normal cuvinte frumoase etc apoi seara sa dus cu amantul ei am prinso citind mesajele intre ei a mers in fiecare seara cu el si mi e imi spunea ca ma iubeste sa nu renunt etc
Ia m pomenit de divort de n ori ca nu pot sa mai traiesc asa sa fiu fals toata lumea acasa stiu ca suntem bine si eu zambesc
A zis ca il iubeste si nu mai el conteaza si sa astept ca nustie cu cine sa stea mai ales ca nu e roman
Cu el a zis ca nu i zice nimic si sa faca ce vrea
Ia m scris si lui si ia mspus ca o iubesc si nu pot fara ea si ma blocat si a continuat etc
Ideea e ca nu mai duc si nu vrea sa vina sa divorteze
Poate din cauza ca o sa simta umilita sau o sa i fie rusine cand o sa afle familie si lumea
0
24-03-2022, ora 23:15
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
O relatie functionează daca ambii parteneri își doresc. Nu poti forta o persoana sa ramână intr-o relatie daca nu mai simte ca relatia o reprezintă. Cu cât o presezi mai mult cu atât o îndepărtezi. Poti depune actele de divorț la tribunal si tribunalul o cheamă sa se prezinte.
0
14-04-2022, ora 04:05
abd289
Nu este medic/terapeut
abd289
Buna. Ai incearca sa analizezi decursul casniciei voastre. S-a simtit implinita alaturi de tine? Ai ascultat-o cand avea nevoie? Ai reusit sa o faci sa se deschida in fata ta? I-ai oferit siuguranta si afectiunea de care a avut nevoie ?
Nu vreau sa ma intelegi gresit sau sa spun ca vina ar fi la tine, dar din punctul de vedere al unei femei spun ca o femeie nu inseala de bine ce ii e cu partenerul ei si nu ii este confortabil sa se indrepte catre alt barbat. Deci ma gandesc ca celalalt barbat a fost acolo pt ea, unde tu nu ai fost. De multe ori o femeie are nevoie de niste lucruri atat de simple dar importante, iar atata timp cat tu esti "conectat" cu ea, nu ai cum sa gresesti. Iti doresc fericire si sanatate si sa treci usor peste asta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne că te înșală
  • De ce înșelăm?
  •