Sotia nu mai vrea sa continuam

31-10-2021
Grigore
Nu este medic/terapeut
Grigore
Buna ziua. Va scriu problema mea.
Sunt cu sotia de 14 ani dar de catva ani sa racit relatia ne comportam ca niste colegi dar in accelasi timp tot ieseam faceam lucruri etc ea e plecata la munca iar ultima oara a fost 2 luni si apoi cand a venit am prins o cu mesaje etc mi a marturisit ca are un amant un coleg din alta tara nu mi a venit sa cred dupa atat timp am incercat sa facem 2 sapt cat a stat sa fie bine ne am plimbat ne am promis etc iubit si discutat 'in fine a plecat iar si totul parea ca o sa fie mai bine mi a promis ca l sterge de peste tot etc dar nu sa intamplat ba mai rau a zis ca nu mai simte nimic pt mine si pt el da baiatul acela o intoarce cum vrea el iar eu nu pot face nimic nu vreau mila.vreau sa incerc sa salvez daca se mai poate
7 comentarii
0
31-10-2021, ora 14:41
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Pai nu ai ce.i face, las.o sa dea cu capul de grinda și dacă o mai iubești și nu.ti găsești tu alta o ierți, dacă se întoarce la tine. De ce o lași sa lucreze ia în alta parte ? Asa se întâmplă când nu stați împreună. Dacă ia întrat în cap treaba asta nu o mai readuci la normal.
0
31-10-2021, ora 19:50
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Ca o relație să funcționeze e nevoie de două persoane. Dacă partenerul nu mai vrea să continue, e bine să știți motivele pentru care o face, ca să vedeți dacă se mai poate repara ceva. Spuneți că de câțiva ani s-a răcit relația. Ce a dus la răcirea relației ? Ce ați făcut ca să o puteți revigora?
De obicei dacă sesizăm anumite semne sau simptome că relația nu funcționează e bine de făcut o analiză a relației și găsit soluții împreună. S-ar putea ca deja să fie prea târziu dacă nu ați făcut-o la timp. Încercați totuși să mergeți la un terapeut de cuplu să vedeți dacă nu mai puteți repara ceva.
0
01-11-2021, ora 05:11
Grigore
Nu este medic/terapeut
Grigore
Stiti cum e cand simte ce a simtit si cu mine la inceput ideea e ca nu stiu cum sa i mai vb sau ce sa zic
0
01-11-2021, ora 18:08
Psihologie, București
Tocmai de aceea v- am recomandat terapie de cuplu ca să va ajute să vă comunicați problemele si sa luațî cea mai bună decizie.
0
05-11-2021, ora 13:13
Grigore
Nu este medic/terapeut
Grigore
Da am vb cu ea ea find plecata dincolo si a zis ca nu a avut nici o remuscare facand dragoste si nu are in loc sa vina acasa merge la el si apoi acasa am incercat tot ce era omenesc sa o fac sa intaleaga macar putin ca merita sa incercam dar nu vrea sa mai auda nimic cand a stat acasa 2 saptamani a fost bine am prinso vb si mi a povestit nu am urlat sau ceva am zis ok ai gresit incercam si a promis dar ma m remuscat nu mai am ce sa fac imaginativa ca merge cu el in vacanta o sa fie bine pt ea
Ideea e ca eu nu mai pot sa rezist n7 stiu cum sa trec peste
0
05-11-2021, ora 19:47
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Cauti alta tinere, altfel intri in depresie si e mai rau. Eu te-am spus ca nu se mai intoarce decit dupa ce o alunga celalalt, dar tu deja vei avea pe alcineva.
0
09-11-2021, ora 16:43
Grigore
Nu este medic/terapeut
Grigore
Femeia sta si peste noapte, sau doar pe zi?
Asta ma intrebat sotia
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.