spermatozoizii pot trece de un himen care nu a fost rupt?

04-09-2009
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
daca nu am fost penetrata si himenul nu a fost rupt pot ramane insarcinata daca cateva picaturi din lichidul care lubrifiaza penisul au ajuns la vaginul meu?
8 comentarii
0
04-09-2009, ora 21:42
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
daca himenul nu a fost rupt, sunt sanse mici sa ajunga in vagin si in plus nu e vorba despre sperma sau lichid seminal {(picatura placerii)} din cate inteleg eu tu ai vorbit despre acele picaturi de la inceputul excitatiei care doar lubrifiaza; deci eu zic sa stai linistita si data viitoare sa folositi prezervativ ptr ca este cel mai sigur si nu mai stai cu grija
0
04-09-2009, ora 21:58
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
multumesc mult! sunt ingrijorata pt ca imi intarzie mestruatia si nu stiu care ar putea fi cauza. nici macar nu s-a introdus penisul in vagin fara prezervativ a fost doar un petting.
0
04-09-2009, ora 23:38
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
NU! Daca este usa inchisa, poti sa treci prin ea? Spermatozoizii nu au calitati extrasenzoriale...stai linistita!

Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)

-
NIHIL SINE DEO - NIMIC FARA DUMNEZEU!

Slavit, Cinstit, Cantat, Preamarit si Recunoscut sa fie Domnul Dumnezeu cel in 3 Ipostasuri:
Dumnezeu - Tatal, Dumnezeu - Fiul si Domnul de Viata Facatorul - Sfantul Duh!
"Pentru credinciosi nicio dovada nu este necesara"
"Pentru necrediciosi nicio dovada nu este posibila"
Stuart Chase
_
0
05-09-2009, ora 14:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
marizza, a fost vorba de petting sau de heavy petting??Ca este o diferenta destul de mare!!
Heavy petting sau pettingul sub mijloc, sub haine, atingerea organelor genitale a ambilor parteneri cu aceeasi mana, include riscul de transfer de fluide, incluzand sperma!Si o cantitate mica de fluid este de ajuns sa transfere o boala sau sa provoace o sarcina pt.ca sperma poate supravietui si în afara corpului, chiar daca pentru putin timp.
0
05-09-2009, ora 15:47
marizza
Nu este medic/terapeut
marizza
nu s-a ajuns pana la sperma...nici macar pana la lichidul seminal.si eu sunt inca virgina
0
06-09-2009, ora 09:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci nu ai cum sa ramai insarcinata!!Oricum, fii un pic mai atenta pe viitor!!
Numai bine!!
Te pup Nick!!
0
06-09-2009, ora 14:16
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Pup si eu Jackie ;)))))))))))))))))))))))
0
11-04-2011, ora 21:10
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
bonibon imi raspunzi si mie la urmatoarea intrebare? Deci prietena mea s-a hotarat sa o facem. am incercat fara prezervativ sa o penetrez (1 cm daca a intrat) apoi am avut parte de acel lichid preejaculator, m-am sters si am mai incercat o data sa o penetrez insa tot fara rezultat.(ea este in continuare virgina adica nu i-am rupt himenul abia daca i l-am atins) posibil sa nu ma fi sters bine si ea sa ramana insarcinata de la lichidul preejaculator (am citit ca lichidu preejaculator contine si spermatoizi)?. astept un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.