Stenoza mitrala

08-03-2013
Mondescu Iulia
Nu este medic/terapeut
Mondescu Iulia
Buna ziua!! Mama mea s a operat cam de 4 luni de stenoza mitrala, inlocuirea valvei mitrale la Institutul de Cardiologie Timisoara.Operatia a fost reusita, dar fiind inca in perioada de refacere prezinta anumite probleme ca :transpiratie abundenta, senzatie de sufocare, nesiguranta pe picioare( nu a mancat sarat in aceasta perioada dupa operatie)..As vrea sa stiu ce poate sa manance, ce medicamente poate lua daca raceste. Tratamentul pe care l ia acum( sintrom, digoxin, aspenter, concor)...cateva indicatii va rog.
Am uitat sa mentionez faptul ca e in varsta de 56 de ani si ca s a simtit mai bn imediat dupa operatie, iar acum se simte slabita..la 4 luni de la operatie. Multumesc anticipat!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns