sunt insarcinata? imi intarzie menstruatia...

58 comentarii 1 2
0
03-06-2011, ora 14:26
maddy yrene
Nu este medic/terapeut
maddy yrene
Va rog foarte mult...am si eu o problema. ultima menstruatie a inceput pe data de 04.05.2011. mentionez ca ciclul e de obicei regulat 28-29 zile si dureaza cel mult 5 zile. pe data de 16 am avut contact neprotejat dar fara finalitate. mi-a intarziat 2 zile...sunt ingrijorata, panicata, si foarte stresata si din cauza sesiunii. ce imi sugerati sa fac?saptamana viitoare vreau sa merg la un medic, dar as dori, pana atunci sa imi dati un sfat. astept raspunsul cu nerabdare. multumesc mult!
0
03-06-2011, ora 14:40
maddy yrene
Nu este medic/terapeut
maddy yrene
am uitat sa spun ca am unele simptome pe care le aveam de obicei in mentruatie dar mai subtile si dureaza prea mult...am inteles ca si stresul poate fi una din cauze dar din pricina aceasta sunt stresata si mai tare. astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.
0
04-06-2011, ora 07:56
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca ati avut contactul considerat suspect pe data de 16, deja puteti face un test de sarcina.
0
27-06-2011, ora 23:45
frickey
Nu este medic/terapeut
frickey
Buna seara.am mare nevoie de ajutor...imi intarzie menstruatia, sunt cam 6 zile de intarziere si am uneori crampe, se poate din cauza unei bai reci la plaja ?
0
20-08-2011, ora 00:56
rradutzu
Nu este medic/terapeut
rradutzu
Este normal sa iti intarzie menstruatia cu 1-2 saptamani de la data stabilita dupa ce am luat pilula ( tin sa mentionez ca am un ciclu neregulat, si in ultimele saptamani am fost stresata constant din cauza posibilitatii de a fi insarcinata, chiar daca nu am avut un contact sexual cu prietenul ci a fost doar o joaca)??? va rog raspundeti-mi rapid
0
29-08-2011, ora 20:35
arischayene
Nu este medic/terapeut
arischayene
buna seara, in luna iunie mi-a venit ciclu pe data de 10, in iuli pe data de 4, iar in august pe data de 1.Pana acum, nu mi-a venit, sanii ma dor, pofta de mancare nu am, spatele ma doare destul de tare in zona lombara, am mai observat o secretie alba, nu miroase...este posibila o sarcina? vreau un copil..mi-am facut ieri un test, dar a iesit negativ.dupa calcule, a fi trebuit sa imi vina ciclu pe 27.merci
0
10-09-2011, ora 19:06
Nicolet@
Nu este medic/terapeut
Nicolet@
Buna.am si eu o intrebare.am folosit pastile ca sa ma protejez, si am vrut ac sa nu imi vina ciclu luma respectiva si nu am facut pauza.acum nu mia mai venit ciclul de atunci si am scurgeri alb-galbui..am facut 2 teste de atunci si au esit negative.
ce poate fi, , , , ma tem pentru ca de cateva ori nua m luat pasila regulamentar la ora care trebuia dar leam luat..:(...astept raspunsul dumneavoastra.multumesc..
0
15-09-2011, ora 19:45
deuxAndreea
Nu este medic/terapeut
deuxAndreea
Buna ziua!luna trecuta menstruatia mi-a intarziat vreo 6 zile, a durat tot 6 zile ca de obicei insa a curs mai putin si nu m-a mai durut burta la fell de tare cum ma durea inainte.Luna aceasta mi-a venit mai devreme cu 3 zile(adica astazi).Este posibil sa fiu insarcinata, tinand cont ca am avut contact sexual neprotejat doar putin(cateva penetrari) si acesta in primele zile dupa trecerea menstruatiei?astept un raspuns!Va multumesc!
0
08-12-2011, ora 18:23
chiara2011
Nu este medic/terapeut
chiara2011
Buna! am si eu o intrebare cina ma poate ajuta va rog sa-mi raspundeti. Am facut love cu prietenul meu si s-a spart prezervativul, Dupa 4 ore am luat pilula de a doua zi, In luna precedenta( noiembrie) mi-a venit menstruatia regulat dar luna aceasta ( decembrie) mi-a intarziat 8 zile. Sa fie din cauza pilulei de a doua zi?? Va rog ajutati-ma, Astept un raspuns cat mai urgent. Va multumesc
0
13-12-2011, ora 13:08
roxana lazea
Nu este medic/terapeut
roxana lazea
buna ziua!

am si eu o mica sau mare problema. mi-a intarziat menstruatia 8 zile, am facut test de sarcina si mi-a iesit negativ. dupa 8 zile de intarziere in sfrasit mi-a venit. doar ca am o problema: am dureri de ovare mai bine zis la ovarul drept, zilnice, si ma aflu in a 5 zi de menstruatie, care nu este ca in mod normal: adica am crampe dimineata iar cand beau cafea am sangerari mai mari fata de obicei si durerea se intensifica.
Vreau sa intreb daca in aceste conditii exista posibilitatea unei sarcini extrauterine?
Mai mentionez faptul ca ma protejez cu prezervative.
va mutumesc frumos si astept un raspuns dak se poate
0
15-12-2011, ora 08:25
roxana lazea
Nu este medic/terapeut
roxana lazea
buna ziua

ieri am fost la medic, iar in urma consultatiei mi-a gasit un chist de 6.8cm pe ovarul drept.
mi-sa sugerat sa ma operez pentru al elimina.
eu vreau sa intreb daca acest chist nu poate fi eliminat sub actiunea medicamentelor?
va multumesc frumos si astept un raspuns daca se poate
0
13-02-2012, ora 16:40
Gabytsaaa
Nu este medic/terapeut
Gabytsaaa
Buna..am 17 ani si am facut sex neprotejat.. si-a dat drumul afara dar sunt foarte ingrijorata pentru ca mi-a intarziat ciclul cam o saptama..am avut si o raceala foarte puternica..aceasta sa fie cauza..va rog dati-mi un raspuns ! :(
0
13-02-2012, ora 19:17
damadisnico
Nu este medic/terapeut
damadisnico
peste 2 saptamani faci un test de sarcina si te linistesti.
0
14-02-2012, ora 14:25
Gabytsaaa
Nu este medic/terapeut
Gabytsaaa
mi-a venit ciclul azi..m-am linistit acum, cred ca a fost din cauza racelii.. au trecut mai mult de 2 sapatamani de la contactul sexual si nu e nimic in neregula cu mine ma simt perfect !
0
08-03-2012, ora 14:16
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
buna ziua mie nici akm nu mi-a mai venit mestruatia ai am 7luni de cand sunt fara menstruatie, insa nu am o veste buna am fost suspectata de prolactinom si intradevar am, ma simt foarte rau urmez un tratament k bromocriptina, viata mea s-a schimbat radical in fiecare zi sunt ametita, am stari de voma, dureri de cap si somnolenta.sper sa scap cu bine si cat mai repede de ceea ce am asa k dak aveti intarzieri de menstruatie mai mult de 2 luni mergeti imediat la un ginecolog sa nu asteptati
0
28-03-2012, ora 17:55
geoitzaaa
Nu este medic/terapeut
geoitzaaa
buna, am 18 ani si fac sex neprotejat cam din 5 in 5 zile si....luna asta inca nu mi'a venit ciclul....dar nu am nici o stare ca as putea fi insarcinata.....mie nu imi vine ciclul niciodata regulat....si am fost si cam racita in ultima saptamana....asta o fi cauza?....va rog sa imi raspundeti.....ar trebui sa ma ingrijorez????
0
29-03-2012, ora 21:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca au trecut 10 zile de cand trebuia sa vina menstruatia, situatia nu trebuie considerata normala. In acest caz, un test de sarcina este indicat ca prima masura.
0
29-03-2012, ora 21:22
geoitzaaa
Nu este medic/terapeut
geoitzaaa
pai nu au trecut 10 zile, ca inca nu s'a terminat saptamana...dar ma cam ingrijorez...am fost si cam racita in ultima saptamana si anumite persoane m'au sfatuit sa fac o baie fierbinte cu sare la picioare ca sa imi puna sangele in miscare..nu stiu ce sa fac
0
16-12-2012, ora 11:05
pufulici3
Nu este medic/terapeut
pufulici3
Buna ziua!
Am si eu o problema. Luna trecuta am luat pastila de a 2a zi, am avut menstruatie, insa. luna aceasta pe 8-9 trebuia sa am iar ciclu menstrual. NU s.a intamplat asa si de frica m.am dus la o farmacie
sa.mi i.au un test care a aratat negativ. Este posibil sa fie prea devreme pt test? sau sa fie alta problema si sa fiu insarcinata?
0
08-04-2013, ora 12:29
BrokenDreams
Nu este medic/terapeut
BrokenDreams
buna.am 22 de ani si mi-a intarziat cilcu 20 de zile. am folosit de fiecare data prezervativu.sunt speriata si nu stiu ce sa fac. ultimu ciclu a fost in februarie pe 13 si trebuia s imi vina pe 19 martie si suntem in 8 aprilie si mie inca nu mi-a venit. problema este ca de ceva timp am durere si in timpul actului sexual. eu luna trecuta am avut o problema. am facut febra 39 cu 5, durere de cap, am si vomitat. am facut analize la urina si mi s-a spus ca este o infectie urinara. vreau s mentionez ca inainte sa fac temperatura eu am avut o problema. am luat un gel de igiena intima de la un magazin si dupa ce l-am folosit am avut usturimi si am urinat cu sange. urinam des si cu sange. eu am crezut ca ar fi vorba de o piatra la rinichi, pentru ca aveam durere si de rinichi. sunt speriata, acum am durere de spate, de burta sunt si balonata dde cateva zile si sani ii simt ca inainte de c.m.ma simt k si cum as fi inainte de c.m, dar acesta nu vrea sa apara.am facut o ecografie si nu se vedea nik, totul este in regula. parintii mei nu stiu ca nu mai sunt virgina si fiind speriati, vor sa ma duca la ginecolog. s fie cumva vorba de o sarcina?sau s fie doar o infectie? se poate ca din cauza infectiei sa intarzie asa mult?
0
08-04-2013, ora 12:37
BrokenDreams
Nu este medic/terapeut
BrokenDreams
am uitat sa mentionez ca am facut bai se sezut cu ceai de coada soricelului, am si baut ceai de coada soricelului. dar nimic.
0
14-12-2013, ora 19:55
Anka02
Nu este medic/terapeut
Anka02
Salut, ma numesc Anca si am 21 de ani, am o intrebare varog un raspuns, am avut un act sexual pe 14 inspre 14 noiembrie actul a fost neprotejat insa baiatul nu a finisat in mine, apoi peste citeva ore mi s-a inceput ciclul, acuma ar trebui sa-mi vina ciclu dar nu vad ceva simprome. As putea fi insarcinata sau nu ???
0
03-11-2014, ora 00:43
DMirela
Nu este medic/terapeut
DMirela
Buna am si eu o problema mi-a întârziat menstruatia 10 zile am avut contact sexual neprotejat si mi-am facut si un test de sarcina si mi-a ieşit k nu sant însărcinată... Dupa vreo 4 zile de la dara cand trebuia sa am cm am avut iar contact sexual nerotejat si am avut o scurgere roz. Urinez mai des iar cand fac efort ma obosesc foarte repede iar ca-n ridic greutati am dureri de burta poate fi vorba de o sarcina ajutătoare va rog frumos. Va multumesc
0
15-06-2015, ora 06:45
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
Buna ziua. Sunt putin nelamurita. Pana luna trecuta am luat marvelon 21. Acum fiind plecata din tara mi.au fost schimbate anticonceptionalele cu daylette. Am terminat primul blister dar menstruatia intarzie. Este ceva normal? 
La noile anticonceptionale precizez ca pauza e de doar 4 zile. Cele 4 zile au trecut si am inceput alt blister dar menstruatia inca nu a aparut.
0
31-07-2015, ora 20:03
Georgy92
Nu este medic/terapeut
Georgy92
In data de 20 a acestei luni, am avut relatii neprotejate dar el spune ca nu am de ce sa imi fac griji, ca nu a ejaculat in mine. Pe 26 trebuia sa imi vina ciclul dar deja suntem in 31. Este posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca ciclul a venit regulat pana acum. Ultimul ciclu a fost din 29 iunie-4 iulie...deci ar fi fost de 2 ori intr-o luna. Citind comentariile, recunosc..m-am speriat putin si am impresia ca am tot felul de stari: dureri de spate(care provin si din urma unui accident), balonare, mici greturi si aceasta intarziere de 5 zile. Stari care ma gandesc si sa nu fie oarecum induse.Sa revin la intrebare.exista riscul de a fi insarcinata? Va multumesc frumos si astept un raspuns.
0
13-02-2016, ora 10:39
andreiii1
Nu este medic/terapeut
andreiii1
buna ziua...eu si prietena mea am avut un contact sexual (nu stiu daca e corect sa ii spun asa)... amandoi am avut lengeria intima pe noi dar doar ne-am jucat... este vreo posb ca sa ea sa ramana insarcinata? ea a fost un pic uda de la mn deoarece am facut in lengeria mea si dupa ea sa atins de mine...zona in care ea s-a udat e aproape de zona ei intima...sunt un pic stresat...stiu ca suna banal ptr unii dar chiar nu stiu
0
14-03-2017, ora 18:44
Andrian789
Nu este medic/terapeut
Andrian789
buna ziua, am cam o problema, prietena mea a fost virgina pina nu am avut act sexual, si de atunci prietenei mele e intirzie ciclul, noi am facut act sexual fara prizervativ dar cind simțisem starea de excitare am scos brusc. Acume ei nu i se începe ciclul la timp, ce poate fi, va rog ajutați
0
28-11-2018, ora 01:11
Roxana 16
Nu este medic/terapeut
Roxana 16
Buna am 18 ani si nu am o menstruatie
neregulata dar in aceasta luna mia intarziat trebuia sa imi vina pe 25 si suntem pe 28 ma doare burta ft rau si capul ceea ce mi se intampla acunci cand imi venea menstruatia am facut si un test si a iesit negativ oare sa ma ingrijorez ce ma sfatuiti
Adaugă un comentariu / răspuns
58 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •