Tesut grasime dupa un accident

07-10-2014
oxaroxa
Nu este medic/terapeut
oxaroxa
Buna ziua!
In urma cu un 1 an si jumatate am avut un accident la locul de munca, iar in urma acestuia am ramas cu o umflatura pe fesa! Am facut un RMN, iar medicul mi-a explicat ca s-a format un tesut de grasime si sange, iar pentru inlaturarea acestuia mi-a recomandat inotul in apa calda si exercitii fizice si, daca am noroc e posibil sa dispara in 8 luni!De asemenea, mi-a explicat ca o operatie nu m-ar ajuta!
Mentionez ca la un efort (ex. mers normal 1-2 km sau ridicare greutati de 5-10 kg)am dureri foarte mari, cateodata simt ca piciorul imi este paralizat pentu cateva secunde si o durere ca si cum un cutit ar fi infipt in acel loc, iar medicul mi-a prescris doar ibuprofen. Dar nu numai in cazul unul efort mai mare am dureri, ci constant insa nu la fel de mari.
As dori si o alta opinie deoarece sistemul danez de sanatate lasa de dorit, iar posibilitatea de a consulta un medic din tara acum nu prea este.
Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uleiul de rapiță ne-ar putea ajuta să scăpăm de grăsimea abdominală
  • Cercetătorii au descoperit cum să transforme grăsimea „rea” din corp în grăsime „bună”
  • Grăsimea corporală crescută poate determina probleme cognitive, în absența altor factori de risc
  • Care este rolul genelor în stocarea grăsimii corporale?
  •