timpan perforat
Buna ziua. Acum o sapt jumate mi am spart timpanil cu un betisor de urechi si a doua zi m am prezentat la spit coltea. Intrucat nu m am putut interna imediat am urmat sfatul medicului administrand ciprinol. A treia zi de la intamplare m am internat si a cincea zi ar fi urmat operatia, dar in fapt nu a fost o operatie propriu zisa pt ca in max 10 min m am dat jos depe masa, doctorul aplicand ceva in ureche. Eu cred ca a pus un scotch. Doctorul nu e f cooperant nu mi a spus exact ce a facut in alea 10 min desi pe biletul de externare scrie: sub anestezie i.v. se practica timpanoplastie us. Din ce am citit timpanoplastia dureaza aprox 40 min, te anesteziaza etc. Precizez ca nu mi s a facut anestezie. In cont iau augmentin, am urechea pansata si aud tiuit in permanenta. Sunt confuza si nu inteleg de ce pe bilet de externare e scris timpanoplastie. Din cele povestite ce credeti? A fost timpanoplastie sau aplicare scotch?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?