Tinitus in urechi

04-05-2019
nella2019
Nu este medic/terapeut
nella2019
Buna ziua! Am tiuit permanent in urechi, aud dar nu inteleg cuvintele rostite incet din cauza tiuitului, am facut mai multe audiograme si timpanograma. Nu am avut infectii in urechi. M-am operat de deviatie de sept, dar tinitusul persista in continuare si e deranjant si pentru mine si pentru cei din jurul meu deoarece intreb a doua oara. Cum as putea sa scap de problema asta? E necesar aparat auditiv?
4 comentarii
0
05-05-2019, ora 19:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acesta Fraza
tiuit permanent in urechi, aud dar nu inteleg cuvintele rostite
explica TOT, este vorba de o prosta circulatie CEREBRALA, nu urechea e de vina, Cuvintele se descifreaza in CREIER nu in ureche. Asa ca incepeti investiagtiile la Gastrologie.., calitatea sangelui depinde de starea INTESTINELOR si Ficatului
Excludeti complet grasimile animale..inclusiv Laptele de vaca
invatati sa Va hidratati corect cu apa calda pana la masa si un ceai dupa masa
dupa, mai investigati tensiunea arteriala, inima, coloana cervicala
0
05-05-2019, ora 23:38
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
AN atentia dlui dr Flueraru de o luna au anceput niste dureri de cap care pleaca din ceafa si ajung an tample cu durere an ochi asta exact a doua zi dupa ce am dat cu lavabil tavanul locuintei am transpirat f tare si an ceafa si an frunte sau sa facut o contractura nu stiu dar a aparut o sensibilitate la lumina cu ameteli la antoarcerea capului si ocihlor dimineata ochii ami sant f umflati cu putina secretie lipicioasa si lacrimare am sinuzita cu nas anfundat de cativa ani si nu stiu axact ce sa fac am fst la ugrente ma consultat dr neurolog si mia pus diag nevralg ia arnold ce parere aveti dle dr sensibilitatea aceasta excesiva lalumina tine de orl de oftalmo ce ma sfatuiti sa fac multumesc pt raspuns
0
06-05-2019, ora 10:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult Stomatologie..cu radiografiii radacina dintilor
2 radiografie SAF si consult ORL
3 verificat tensiunea arteriala frecvent, de vazut adca nu sunt probleme cu intestinele si ficatul.. care duc al hipertensiune
1
06-05-2019, ora 18:13
nella2019
Nu este medic/terapeut
nella2019
Multumesc, am uitat sa precizez ca la audiograme mi-a iesit hipoacuzie usoara...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.