Tiuit in ureche dupa inot

09-08-2011
Envyzor
Nu este medic/terapeut
Envyzor
Buna ziua! Am si eu o mica problema de sanatate. Astazi am fost la bazin si la un moment dat dupa ce am iesit din apa a inceput sa mi tiuie urechea stanga. Am simtit-o si infundata.. lucru care a trecut. mai e doar tiuitul asta enervant.. Nu am purtat dopuri pt urechi.. am avut apa in urechi dar am scos-o imediat...Mentionez ca nu am alte simptome, nu am avut niciodata probleme cu urechile sau cu gatul.. E pt prima data cand se intampla... Va multumesc anticipat
4 comentarii
0
10-08-2011, ora 08:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tiuitul.. poate fi si din cauze centrale.. nu numai locale otice.
ca exemplu.. un efort pregungit.. poate duce la o crestere de tensiune arteriala cu dereglari de circulatie cerebrala
si ca urmare acufene sau alte simptome neurologice
conteaza greutatea, colesterolul, consumul de energizante..si foarte multe alte probleme interne( coloana, inima, rinichii)
deci este un mic semn.. un beculet de indicator care sa aprins !!!
e o avertizare!
mergi faci investigatii si gasesti cauza( ORL, tensiune arteriala neurologie..s.a)
0
10-08-2011, ora 08:39
Envyzor
Nu este medic/terapeut
Envyzor
Multumesc pentru raspuns, am sa merg astazi la medic sa vad ce rezolv. Sanatate multa!
0
10-08-2011, ora 09:04
Envyzor
Nu este medic/terapeut
Envyzor
Inainte de a merge la medic.. vreau sa mai spun ca nu am acufene, tiuitul este continuu, urechea o simt putin infundata... de asemenea tot de ieri, probabil lucru care s-a intamplat in acelasi timp cu declansarea tiuitului, am o contractura de paravertebral in zona T3-T6 pe partea cu urechea afectata... totusi am sa merg sa fac investigatii :D. O zi buna!
0
10-08-2011, ora 22:42
Envyzor
Nu este medic/terapeut
Envyzor
Am fost la spital, mi s a pus diagnosticul de catar ototubar, maine merg sa mi procur medicamentele:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.