Tiuit urechi !

30-03-2012
anducuu
Nu este medic/terapeut
anducuu
Buna seara. Am o problema cu urechile ! Desi merg in club in fiecare saptamana, se pare ca acum un an am ramas cu un anume tiuit in urechea stanga.Am fost la doctor orl si mi-a prescris o reteta cu nuroferon si un calciu cu magneziu, avand dupa spusele ei ' acufene '. Am facut audiograma si a iesit foarte bine. A trecut un an si inca mai am acel tiuit, dar nu numai. A inceput si urechea dreapta acuma, dar ceea ce ma deranjeaza cel mai tare e ca am usoare dureri la ambele urechi care incep dintr-o data si se termina in scurt timp (5-7 sec).Dar nu am probleme cu auzul absolut deloc. Cand mai pun degetu la urechea stanga si mai apas constant se mai aude ceva in genu ca si cum as inchide si as deschide o portiera, poate suna ciudat da chiar asa se intampla. Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns as fi foarte recunoscator. Multumesc frumos, o seara buna !
1 comentarii
0
01-04-2012, ora 14:20
anducuu
Nu este medic/terapeut
anducuu
Daca poate cineva sa imi raspunde ! ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •