TOC Serlift

26-03-2024
Bogdan
Nu este medic/terapeut
Bogdan
Bună seara, am boala asta de la 20 ani am, 27 ani nu a mai putut sta și m am dus la psihiatru. Mi a spus ca am toc și mi a prescris un medicament serlift primele 6 zile jumate după una intreaga de 50. De ieri iau una intreaga am 8 zile dar simt ceva schimbat in corpul meu simt o frica foarte tare atac de panică îmi tremură tot corpul când îl fac îmi este foarte frică nod în gât simt ca mă urmărește cineva parcă simt ca iese sufletul din minte îmi este tare frică. Am sunat pshiatrul mi a spus să nu întrerup deloc alea cică prima lună e groaznică. Vă rog să mă ajutați nush îmi este foarte frică fac atac de panică când îmi vine frica simt ca mă urmărește cineva.
8 comentarii
0
26-03-2024, ora 17:44
Bogdan
Nu este medic/terapeut
Bogdan
Respir și foarte greu, sunt mereu agitat și frică
1
26-03-2024, ora 17:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara. Vorbiti cu psihiatrul sa va dea o benzodiazepina gen Anxiar sau Xanax in prima luna pentru a suporta mai usor tratamentul.
0
26-03-2024, ora 17:55
Bogdan
Nu este medic/terapeut
Bogdan
Spuneți ca este doar reacțiile ? Îmi este frică să nu ajung mai rău deci nu se poate așa ceva nu? Sunt doar niște reacții
0
26-03-2024, ora 21:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E normal sa fie asa in prima luna de tratament. Apoi reactiile secundare se retrag. Veti fi bine.
Mai aveti putina rabdare.
Serliftul e un teatament foarte bun.
0
26-03-2024, ora 21:38
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Nu ajungi mai rau, stai linistit.Nu esti singurul cu TOC si cu atacuri de panica.Sunt sute de milioane in lume, poate chiar mai mult.
0
26-03-2024, ora 22:00
Bogdan
Nu este medic/terapeut
Bogdan
Vă mulțumesc foarte mult. Mi a fost foarte frică de simptomele astea parcă mă urmărește cineva mi e frică să mă uit câteodată nush când apare atacul de panică. Toate îs de la pastilele astea nu aveam așa frica e groaznic după se mai ameliorează după iarăși și tot așa
0
27-03-2024, ora 00:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Asa e normal sa fie in prima luna de tratament. Asa functioneaza medicamentele astea.
Stai calm ca o sa treaca.
0
29-03-2024, ora 11:06
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E adevarat Bogdan ca la inceput tratamentul poate fi ceva mai dificil. E important insa sa ai rabdare si sa incepi in paralel si sesiunile de psihoterapie. Psihoterapia e la fel de importanta ca medicatia pentru depasirea acestor stari.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul