toxiinfectie alimentara?

01-02-2016
axelanti
Nu este medic/terapeut
axelanti
Ieri, in jurul orei 7 am consumat un caffe frape (ness, lapte, crema ciocolata, frisca) la o prietena acasa. Apoi am consumat intr-un bar 80ml de gin. In jurul orei 23 am consumat la o saormerie, cartofi prajiti cu mujdei de usturoi si sos picant. La ora 2 am adormit. La ora 4 m-am trezit cu stare de greata, am facut diaree in cantitati considerabile si am vomitat. Mama mi-a dat Eucefuryl si Nauzyl. Apoi un No-spa. Am baut un ceai de menta cu lamaie, apoi suc de grapefruit. Am dormit in reprize de cateva ore, am mai baut apa. Apoi am luat un Furazolidon. Pe la ora 14 am luat un Linex. Apoi iar am dormit. In jurul orei 17 am mai luat un No-spa. Simtind caldura in zona fetei, mi-am luat temperatura (37.8). Dupa o ora aveam 39grade. Am mai stat jumatate de ora, iar apoi am luat un Parasinus pt scaderea temperaturii. Temperatura de acum (19:20) este de 38grade. Am procedat bine? Am luat ce trebuie? O parte din medicamente mi-au fost prescrise de doctor la alta toxiinfectie. Mentionez ca nu am mancat toata perioada decat jumatate de banana. Pur si simplu nu am simtit nevoia sa mananc. Pe la ora 18 mi-am pregatit si un litru de apa cu 4 lingurite de zahar, respectiv 1 de sare. Multumesc
1 comentarii
0
02-02-2016, ora 10:10
axelanti
Nu este medic/terapeut
axelanti
Revin cu noutati. Temperatura mi-a revenit la normal. Aseara pe la 20 am mancat o supa de pui, doar zeama. Apoi am facut tot diaree apoasa. Am mai luat un Ercefuryl si un Linex. Azi dimineata la fel, diaree apoasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști alimentele alterate
  • Tratamentul în toxiinfecția alimentară
  •