Tratament dependenta jocuri de noroc

22-03-2023
AnonMar
Nu este medic/terapeut
AnonMar
Buna seara,

Ce doctor psihiatru/psiholog cunoasteti in Bucuresti pentru tratarea dependentei de jocuri de noroc (tratament prin psihoterapia cognitiv comportamentala)?
As dori sa imi recomandati pe cei mai buni din Bucuresti unde sunt rezultate vizibile si pentru persoanele care sunt grav dependende de jocurile de noroc si nu se pot abtine.

Joc de aproximativ 7 ani si am pierdut sume enorme in aceasta perioada, efectiv nu ma pot controla. Doresc sa fac un tratament pentru recuperare insa mereu mi-a fost frica de psihiatru si de pastilele pe care le prescrie (vreau sa cred ca nu am innebunit complet).
Nu cred ca exista ceva mai greu decat aceasta boala psihica in care nu poti face nimic de unul singur, vrei sa te lasi si nu poti.
Aud foarte multa lume care spune ca tine si de educatie si intelectul fiecaruia.

PS: Daca este lucru pe care mi-l doresc in aceasta viata dupa aceasta perioada de cosmar, acela este sa se interzica complet jocurile de noroc, insa stiu ca acest lucru nu se va intampla pentru ca intra foarte multi bani la buget.
PS2: O alta solutie ar fi sa te muti in tari unde sunt interzise jocurile de noroc gen Elvetia sau Turcia.

Multumesc!
1 comentarii
1
23-03-2023, ora 09:50
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Căutați pe google Dr. Tecuță Manuela
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătura între dependența de substanțe și jocuri de noroc și nevoile de atașament primar
  •