tratament impotriva caderii parului?

06-10-2008
Riri T
Nu este medic/terapeut
Riri T
imi cade foarte mult parul, l-am vopsit destul de des, ultima oara a fost in iulie.firul este foarte slab si se rupe usor.. azi mi-am facut o masca cu galbenus de ou si ulei de masline..am auzit ca e bun. mai imi puteti recomanda ceva?
7 comentarii
0
06-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
revalid capsule, este foarte eficient!!la mine a functionat!!
0
08-10-2008, ora 00:00
amyirina
Nu este medic/terapeut
amyirina
galbenusul de ou si uleiul de masline par putin banale, ingrasa f rau parul si nici rezultatele nu sunt mare lucru. Daca vrei cu adevarat ceva bun iti recomand gama Vichy, sampon, balsam, etc depinde de tipul de par. crede-ma functioneaza.
0
08-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
revalid şî pastile forcapil dar e destul de scump
0
09-10-2008, ora 00:00
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
ce pot sa iti spun si eu este ca am luat revalid acum cativa ani, dar nu stiu daca este bine sa ti-l recomand deoarece mie mi-a crescut par pe o portiune de 15cm in spatele pulpei piciorului destul de mare, dar intradevar parul mi-a devenit mai des.eu iti recomand sa mergi la dermato pentru a urma un tratament, eu de exemplu mai faceam tratament cu zapada carbonica si mai luam ceva medicament nu mai retin cum se numea dar in fine daca ajungi pana la dermatologie o sa ai parul ok.si vopsitul este de vina, probabil esti blonda iar vopseaua contine decolorant care arde parul.insa eu iti spun ca sunt blonda si am un par des.
0
10-10-2008, ora 00:00
Riri T
Nu este medic/terapeut
Riri T
mersi de sfaturi, nu sunt blonda... :) sunt satena si ma vopsesc saten inchis. totusi nu as da atatia bani pe medicamente, as prefera ceva facut "de casa" :).
0
28-10-2008, ora 17:11
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
da dar banuiesc ca leacuri babesti ai incercat multe, dar la cum descri tu situatia trebuie sa ajuti si din interior parul nu doar din exterior.si sa sti ca nu costa o avere.
0
23-11-2008, ora 01:29
marga30
Nu este medic/terapeut
marga30
salut fetelor am citit putin conversatiile voastre si va spun ca daca vrei sa ai un par sanatos depinde foarte mult ce maninci daca bei destula apa zilnic doi litri min.mai putin zahar si sare mai mult peste si ce contine iod...legume multe si fructe...si petru cele care fac multe suvite recomand unsoare de porc inainte cu o zi de coafor.si daca e foarte stricat treptat treptat tuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mătreața
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  •