tratament keratoconus

156 comentarii 1 2 ..... 5 6
0
06-11-2014, ora 08:45
cadgjobsro
Nu este medic/terapeut
cadgjobsro
Arcibasev a inceput din nou sa isi faca reclama prin intermediul acestui fightkeratoconus. Fightkeratoconus tu ca si seful tau Arcibasev vorbiti numai timpenii"Pacienţii pot alege pentru translanturile lor fie tehnica LASIK, fie tehnica PRK" Cele doua tipuri de operatii nu au nici o legatura cu transplantul : LASIK or Lasik (Laser-Assisted in situ Keratomileusis), commonly referred to laser vision correction, is a type of refractive surgery for the correction of myopia, hypermetropia, and astigmatism.
Referitor la operatia lui Arcibasev e o mare farsa si foarte bine aranjata. Inciziile pe cornee ale lui Arcibasev fac infinit mai mult rau decit daca lasi boala sa progreseze.
0
17-02-2015, ora 23:38
sica1
Nu este medic/terapeut
sica1
As dori sa stiu durata de viata a unui transplant de cornee (stie cineva, caz concret) si daca keratoconusul poate reaparea dupa trasplant, deoarece se elimina cauza nu si efectul bolii. Un sfat pentru cei cu keratoconus in stadii de inceput NU STRANGETI DIN OCHI, este adevarat se imbunatateste vederea dar se creeaza o presiune pe cornee care o face sa se conifieze (bombeze) si mai mult. Este indicat folosirea de lentile heliomate sau ochelari de soare pt cei ce folosesc lentile de contact.
0
23-10-2015, ora 19:34
reborn
Nu este medic/terapeut
reborn
Pentru cei care au postat acum ceva ani aici si au boala asta.. doresc sa stiu ce variante/operatii ati incercat pana acum? Cum stati cu vedera acum? A mai progresat boala?
0
18-03-2016, ora 13:23
keratoconus-center.ro
Nu este medic/terapeut
keratoconus-center.ro
Buna
pentru cei care nu stiu si sant interesati de clinica Arcibasev, clinica si-a schimbat numele de curand si se numeste Keratoconus-center. Se ocupa in special de Keratoconus.
Pentru detalii va stau la dispozitie pe acelasi nr de telefon sau contact pe site-*.
Claudiu M Reprezentant Keratoconus-center

(*modificat de admin)
0
10-06-2017, ora 01:28
david.rotaru27
Nu este medic/terapeut
david.rotaru27
Salut!
Revin si eu cu un 'update la 3+ ani de la implantul de inel si crosslinking la OD, respectiv 6+ ani de la keratotomia radiala la OS. In urma controlului efectuat acum cateva saptamani la dna dr Mihaela Simion, a rezultat ca vederea la OD a ramas la 100% fara corectie, iar la OS la 10%. De asemenea, topografiile au aratat ca ambele cornee sunt stabile, deci o bila alba atat pt crosslinking, cat si pt keratotomie, la acest capitol. Per ansamblu, sunt oarecum multumit si de ceea ce mi-a facut Arcibasev, fiindca la OS nu prea exista o optiune mai buna la momentul respectiv, corneea fiind foarte subtire. Iar daca Arcibasev doreste sa isi demonstreze cu adevarat maiestria, ma ofer cobai, pt o noua interventie asupra OS, in incercarea de a imbunatati si vederea. Daca imi aduc bine aminte, parca promisese ca operatia de corectie a astigmatismului va fi gratuita, in cazul in care vederea nu se imbunatateste semnificativ la prima interventie. Claudiu, te rog sa ma corectezi daca gresesc! :))

P.S. Cu cat ti-a scazut cifra de afaceri dupa acea postare a mea de prin 2012? :))
0
24-01-2019, ora 00:10
Maya78
Nu este medic/terapeut
Maya78
Buna.Am fost diagnosticata si eu acum 3ani de keratoconus cu miopie astigmatimus mi sa dat lentile de contact rigide si anul trecut pe 9 martie am facut cu iontoforeza crosslinking si am fost la control acuma cateva zile si mi sa spus ca la ochiul drept sa oprit evolutia dar la cel stang nu si am intrebat ce solutie ar mai fi si mi sa spus ca nici una..Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns Msk
Adaugă un comentariu / răspuns
156 comentarii 1 2 ..... 5 6

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: