tratament: vegetatiile veneriene, candidoza

28-08-2007
anda20
Nu este medic/terapeut
anda20
cum pot trata vegetatiile veneriene?? dar candidoza? tratamentul poate fi valabil si pt mine si pt prietenul meu?
6 comentarii
0
30-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Adresati-va unui medic dermatolog si, in functie de situatie, el va alege tratamentul cel mai potrivit pentru fiecare dintre voi.
0
30-08-2007, ora 00:00
anda20
Nu este medic/terapeut
anda20
multumesc. am fost si rezultatele sunt satisfacatoare. in doar 2 zile am scapat de vegetatii...iar prietenul meu nu are nimic.
0
24-09-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
de cateva zile mi-a aparut un neg la ce medic sa merg?
dermatolog sau dermatovenerolog?din ce cauza apar?si care ar fi un tratament eficient?am o relatie stabila cu prietenul meu de 3 ani)
0
24-09-2007, ora 00:00
anda20
Nu este medic/terapeut
anda20
apare de la un virus, Human Papilloma virus pe care l-ai luat de la cineva.de obicei, se ia prin relatii sexuale...mergi la un medic dermatolog. daca vrei, poti merge la dna doctor Nechifor Madeleine, in policlinica industriala, etajul 2. multa bafta!!!
0
24-09-2007, ora 00:00
anda20
Nu este medic/terapeut
anda20
tratament iti face doamna doctor. exista si unguente, insa, cu care te dai si iti cad.dar exista posibilitatea sa recidiveze, asa ca nu te speria daca iti apar din nou. cel mai bine este sa te adresezi unui doctor. asa vei avea parte de tratamentul corespunzator aplicat corect. prietenul tau nu are nimic??? poate avea el si ai luat si tu, sau poate ai tu si a luat de la tine. sa fie si el atent.ca daca aveti amandoi si nu va tratati in acelasi timp, este posibilitatea sa iti apara mereu, pana va tratati complet. mai ales daca nu va protejati cu prezervativ.
0
25-09-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
multumesc pt raspuns.(eu de 3 ani sunt numai cu el si nu am avut de unde sa iau)decat de la el.ms inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •