Tratamentul minune pt Helicobacte sau teapa?

27-02-2020
Utilizator7777
Nu este medic/terapeut
Utilizator7777
Ce parere aveti despre tratamentul cu brocoli, colostrum si mastic gum in cazul infectiei cu Helicobacter?
Sunt circumspect cum privire la acesta. Sunt persoane care au scapat de helicobacter in urma administrarii tratamentului??
Va multumesc ! Vreau sa incerc orice metoda care m-ar putea "salva".
3 comentarii
4
28-02-2020, ora 19:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

Utilizator7777,
Tratamentul compus din sulforafan (din broccoli), colostru și mastic gum este eficient în cazul infecției cu Helicobacter Pylori, mai ales dacă este administrat împreună cu un probiotic precum MegaSporeBiotic. Tratamentul este celebru în România, o mulțime de oameni postând mărturii pozitive pe forumuri. Evident, fiecare persoană răspunde mai ușor sau mai greu, mai repede sau mai lent. Unii au titru negativ după 3 luni de administrare, alții după 6. Ca fapt divers, foarte bun pentru infecția cu HP este și argintul coloidal ionic de 77ppm, Argentum PureLife. Documentează-te! Informația îți poate da putere.
De asemenea, în cazul infecțiilor de pe tractul digestiv superior sau inferior, ar fi indicată o curățare intestinală profundă. Citește mai multe despre protocolul de curățare Vitamunda ColonHyperDetox. Știu, s-ar putea să nu crezi că este necesară, dar să știi că și sănătatea și boala încep din intestine. Acest lucru este mai ușor de înțeles dacă ajungi la cunoștința faptului că aproximativ 80% din sistemul imun este localizat în intestine, și că microbiomul intestinal perturbat poate face ravagii în întregul organism. Unde dai și unde crapă. Ce este rădăcina pentru copac, așa este intestinul pentru întregul organism uman.

Multă sănătate.
Toate cele bune,
Mr. Nick
4
28-02-2020, ora 19:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
P.S. Pentru mai multe detalii despre curățarea intestinală, intră pe link-ul de mai jos:
https://www.romedic.ro/forum/vitamunda-colonhyperdetox-un-produs-pentru-curatare-intestinala-care-mi-a-schimbat-viata-118105
0
09-03-2020, ora 22:17
iulianachiper
Nu este medic/terapeut
iulianachiper
eu mi-am tratat helicobacterul cu argintul coloidal ionic de 77ppm, Argentum PureLife
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: