Trompa dreapta înfundată, mărita in volum !

21-01-2021
Balabanadriana
Nu este medic/terapeut
Balabanadriana
Buna seara, am 28 de ani, sunt cu soțul meu de 8 ani și de 2 ani încercam sa avem un copil ! In urma vizitei la ginecolog mi s-a recomandat scoaterea trompei drepte din cauza ca este atât de mărita in volum din cauza faptului ca este înfundată cu un lichid toxic, încât se vede pe ecograf ! De trompa stanga nu știu nimic are șanse 50% sa fie buna și tot atâtea sa nu fie. Am ciclul regulat fără dureri (5zile) exista ovulatie, ovarele sunt bune iar cavitatea genitală “ este frumoasa “. Mi s-a spus ca după scoaterea trompei drepte șansele ca eu sa rămân însărcinată pe cale naturală nu sunt și mi sa recomandat FIV. Ideea este ca eu nu sunt de acord cu acest lucru și îmi doresc o sarcina naturală ;am citit pe internet despre orificii artificiale și desfundare de trompe ! As fi interesată dacă a mai pățit cineva așa, ce a făcut ? La ce medic a mers și dacă ați reușit sa aveți copii ! Menționez ca nu am avut niciodată scurgeri sau Infecții urinare ! Nu am avut dureri menstruale niciodată. Oare pot rămâne însărcinată fără sa scot acea trompa ? Exista și ceva Naturist ? Mulțumesc ! Menționez ca nu am făcut operația laparoscop pentru scoaterea trompei ! Le am pe aman2 și pe cea bolnava și pe cea de care nu știu nimic încă !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: