Trompa înfundataa, nu reușesc sa rămân însărcinată!!!

20-10-2018
Sara.
Nu este medic/terapeut
Sara.
De 1 an și 3 luni incerc sa rămân însărcinată. Am luat anticoncepționale 7 ani fără pauza inainte. Văzând ca nu se întâmplă nimic dupa un an de încercări am inceput ca eu și soțul meu sa facem analizele. La el e totul bine, la mine s-a descoperit ca am trompa stângă înfundata si nu se poate face nimic. Singura soluție fiind fecundarea în vitro. Chiar nu se poate face nimic? Mai este careva in aceeași situație? Poate vreun doctor sa îmi consilieze ceva? Mulțumesc mult
1 comentarii
0
30-12-2020, ora 05:16
Efry
Nu este medic/terapeut
Efry
Buna seara...Vreau sa va spun ca am fost și eu in aceasta situație având ambele trompe înfundate...Eram disperata și fără speranța...ÎMI DOREAM FOARTE MULT UN COPIL.Doctorita mi-a recomandat sa facem instilații...ca, a spus măcar încercam sa le desfundam fără operații și restul...i-am urmat sfatul și după 3, 4 nu mai rețin câte ședințe de instalații au fost am rămas însărcinată.șansele erau 0 deci nu va pierdeți speranța și nu disperați.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inflamarea („înfundarea”) trompelor uterine
  •