Tumori cerebrale

03-01-2021
Osan T
Nu este medic/terapeut
Osan T
Buna seara. As dori sa știu dacă cineva s-a întâlnit cu acest diagnostic crunt de tumoră : proces expansiv extranevraxial parietal înalt stânga parasagital. Nu am fost încă cu rezultatul CT-ului la neurochirurg. Nu știu la ce sa ne așteptăm, șanse mici sau f mici, suntem f.speriati. Mulțumesc. Sănătate multă!
3 comentarii
0
03-01-2021, ora 13:28
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Eu sunt operat pe creier octombrie 1982, peste un an fac 40 de ani de la operatie. Diagnosticul astrocitom gr lll fronto parietal stg, medicii iau spus sotiei ca sanse sunt minime pt mine dar uitati ca au trecut atitea ani, nu am avut nici o alta problema functionala. Operatia a fost la spitalul Bagtazar Arseni, medici sunt uimiti cind mai merg la cite un control. Va spun aceste lucruri sa va incurajez, ca nu e de gluma cu aceste tumori, mergeti cit mai repede la neurochirurgie, acum sunt dezvoltate mult mai multe tehnici, operetiile se fac cu lasere de multe ori nici nu mai deschide cutia craniana ca la mine, sa lucreze cu bisturiul, am o placa cit palma in locul osului dislocat, de aceia va incurajez nu mai asteptati. Va doresc sanatate si sa auzim de bune.
0
03-01-2021, ora 15:24
Osan T
Nu este medic/terapeut
Osan T
Mulțumim că ne-ați împărtășit experiența dvs. Doamne ajută! Multă sănătate și dvs!
0
21-11-2023, ora 16:30
Miama
Nu este medic/terapeut
Miama
Cum este persoana diagnosticata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tumorile cerebrale vor fi depistare mai rapid, cu ajutorul unor teste de sânge
  • Dieta ketogenică - de ajutor pentru persoanele cu cancer cerebral?
  • Medicamente antidiabetice asociate cu scăderea riscului de tumori cerebrale
  • Inovare în tratamentul glioblastomului prin imunoterapie alogenă
  •