Tumori cerebrale

03-01-2021
Osan T
Nu este medic/terapeut
Osan T
Buna seara. As dori sa știu dacă cineva s-a întâlnit cu acest diagnostic crunt de tumoră : proces expansiv extranevraxial parietal înalt stânga parasagital. Nu am fost încă cu rezultatul CT-ului la neurochirurg. Nu știu la ce sa ne așteptăm, șanse mici sau f mici, suntem f.speriati. Mulțumesc. Sănătate multă!
2 comentarii
0
03-01-2021, ora 13:28
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Eu sunt operat pe creier octombrie 1982, peste un an fac 40 de ani de la operatie. Diagnosticul astrocitom gr lll fronto parietal stg, medicii iau spus sotiei ca sanse sunt minime pt mine dar uitati ca au trecut atitea ani, nu am avut nici o alta problema functionala. Operatia a fost la spitalul Bagtazar Arseni, medici sunt uimiti cind mai merg la cite un control. Va spun aceste lucruri sa va incurajez, ca nu e de gluma cu aceste tumori, mergeti cit mai repede la neurochirurgie, acum sunt dezvoltate mult mai multe tehnici, operetiile se fac cu lasere de multe ori nici nu mai deschide cutia craniana ca la mine, sa lucreze cu bisturiul, am o placa cit palma in locul osului dislocat, de aceia va incurajez nu mai asteptati. Va doresc sanatate si sa auzim de bune.
0
03-01-2021, ora 15:24
Osan T
Nu este medic/terapeut
Osan T
Mulțumim că ne-ați împărtășit experiența dvs. Doamne ajută! Multă sănătate și dvs!
Adaugă un comentariu / răspuns

22-02-2021, ora 10:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBIPay
Aveţi adesesa pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea și frumusețea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică.
Detalii aici  >
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tumorile cerebrale vor fi depistare mai rapid, cu ajutorul unor teste de sânge
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.