Umflatura dupa ureche

15-05-2012
danalexandra
Nu este medic/terapeut
danalexandra
Buna ziua! Am mai scris pe forum acum ceva vreme, dar nu am primit nici un raspuns. De ceva vreme imi tot apar ceva umflaturi (ca niste noduli) dupa urechea dreapta care dispar cam in doua saptamani. Nu sunt durerosi si nu ma deranjeaza, doar ca imi apar des. Ar trebui sa merg la medic? Va multumesc!
5 comentarii
0
16-05-2012, ora 09:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la stomatolog, unul la dermatologie si unul la ORL..sunt obligatorii pentru a afla cauza problemelor.
0
16-05-2012, ora 11:05
danalexandra
Nu este medic/terapeut
danalexandra
va multumesc!
0
19-05-2012, ora 09:31
Andreea Roberta
Nu este medic/terapeut
Andreea Roberta
Buna ziua, sper sa postez unde trebuie. Acum cateva zile mi-a aparut o umflatura imediat dupa urechea dreapta ( chiar pe os - maxilar ) precizez ca nu are nimic in particular, nu arata ca o intepatura, nu este ca o basicuta, nimic, este solida, cand o ating simt doar osul, parca mai in relief. Astazi insa mi-a mai aparut una in zona occipitala -dreapta, tot asa pe os. Ma doare daca ating zona si cand misc capul spre dreapta am un disconfort ( ca atunci cand ti se inflameaza zona si nu-ti mai poti misca in voie capul ). Mentionez ca este pentru prima oara cand mi se intampla asta.

Va multumesc anticipat !
0
19-05-2012, ora 09:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pot fi ganglioni limfatici..si ca origine poate fi de la un cos sau o alta problema la pielea capului
in acest caz trebui sa va vada la Dermatologie
daca nu e nimic legat de pielea capului.. mergeti la ORL pentru a cauta un focar de infectie.. nas, gat
si poate e cazul si de un stomatolog !
0
19-05-2012, ora 09:43
Andreea Roberta
Nu este medic/terapeut
Andreea Roberta
Va multumesc foarte mult pentru raspuns. O sa iau in considerare problema dermatologica, intrucat destul de des am probleme cu pielea capului. D.p.d.v. stomatologic nu am avut niciodata probleme si sper sa ramana asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: