umflaturi in cap

30-01-2012
aannccaa
Nu este medic/terapeut
aannccaa
Buna ziua,

De ceva timp mi-au aparut niste umflaturi in cap de marimea unui bob de mazare si cateva mai mici.Ce este de facut?Imi este frica sa le tai.

Va multumesc!
5 comentarii
0
30-01-2012, ora 14:11
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mai omule cum sa le tai??? consulta un medic dermatolog sau mergi macar la medicul de familie...sa constate ce sunt acele umflaturi..furuncule, ganglioni sau.
0
30-01-2012, ora 14:31
aannccaa
Nu este medic/terapeut
aannccaa
Nu ma refeream la faptul sa le tai eu (ci sa merg la un chirurg)..am fost la doctorul de familie si mi-a zis ca sunt foarte mici sa fie taiate.Eu doar am cerut o parere daca a mai avut cineva.
0
30-01-2012, ora 16:19
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
ok, medicul de familie ce diagnostic a pus, a recomandat ceva medicamente??da mai multe detalii..
0
30-01-2012, ora 18:51
aannccaa
Nu este medic/terapeut
aannccaa
medicul de familie a spus ca sunt umflaturi pline de grasime si nu mi-a recomandat nimica.a zis ca sunt prea mici sa fie scoase dar daca eu vreau pot sa merg la un doctor chirurg. Deci ca atat. Eu am scris pe acest forum sa vad si parerea altora despre aceasta problema.
0
30-01-2012, ora 19:11
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Dupa cum descri se pare ca sunt LIPOAME, eu cred ca ar fi bine sa consulti un chirurg, sa vezi si punctul lui de vedere.
Inteleg ca sunt mai multe, ar trebui sa le urmaresti sa vezi daca cresc, daca apar si altele.
sanatate si mergi la un chirurg, este singura solutie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  •