probleme cu parul... mi se ingrasa parul foarte repede catre radacina

04-07-2008
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
Am problema unei alte persoane care a initiat un subiect adica mi se ingrasa parul foarte repede catre radacina, il spal la 2 zile si este uscat si cu tendinta de par despicat la virfuri.L-am tuns cind n-am mai avut cum sa-l mai regenerez, dar vreau sa nu mai fiu nevoita sa-l mai tund.Ce ma sfatuiti?Cum sa fac sa nu mi se mai ingrase, dar nici sa se usuce la virfuri?
Am folosit diverse balsamuri, lacuri protectoare si sampoane regenerante care m-au dezamagit ca nu am reusit sa rezolv niciuna din probleme.Pot sa spun si ca apa este foarte dura...Am folosit si ceva naturist-Olioshampoo(italian) si in afara de mirosul neplacut de par nespalat n-am obtinut nimic de la acel sampon.
Cine ma poate sfatui ce sa folosesc, si cam ce substante sa contina(aici in Italia e posibil sa se numeasca altfel)?
5 comentarii
0
05-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearaca samponul si lotiunea tonica Plantur 39 de la Bioderma.
0
05-07-2008, ora 00:00
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
multumesc frumos
0
09-07-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Exista si de la Gliss spray-balsam, care e special pentru par cu tendinta de ingrasare si varfuri uscate, dar nu l-am mai gasit de o vreme aici in tara, pentru ca si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Poate il gasiti in Italia, cred ca ar trebui sa fie toata gama.
0
09-07-2008, ora 00:00
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
mersi, am sa incerc sa-l caut
0
30-07-2008, ora 00:00
jolie27
Nu este medic/terapeut
jolie27
Eu am folosit Gliss spray-balsam si nu are nici un efect la mine. Am si eu aceeasi problema cu parul sau poate chiar mai rau. Eu il spal o zi da una nu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Niveluri foarte mari de substanțe chimice regăsite în produsele de îngrijire a părului (studiu)
  •