Umflaturi in spatele urechii

13-07-2011
santinel
Nu este medic/terapeut
santinel
Buna ma numesc Alex am 23 si ani si in urma cu 5 zile am avut un accident(am sarit in cap la piscina cu mainile pe langa corp si am aterizat direct in cap)in urma caruia m-am ales cu capul spart si dureri mai de gat.Acum am observat ca am 2 umflaturi, la 2 cm distanta, in spatele urechii drepte foarte dureroase la atingere., , , acum eu vreau sa va intreb daca aceste umflaturi au legatura cu lovitura (avand in vedere ca eu m-am lovit in partea din fata) sau daca are vreo legatura ventilatorul care a batut spre mine in ultimile nopti din cauza calduri(cand ma trezeam aveam mici dureri in gat pe langa alea de gat)...eu am o problema mai delicata cu medici din acest motiv vreau sa va intreb si pe voi poate ma puteti ajuta cu ceva imformatii.Va multumesc!!
10 comentarii
0
13-07-2011, ora 15:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de la cadere incap.., in piscina.. a murit mult alume cu fractura de coloana cervicala...
asa ca ai motive sa fii bucuros. !
dar nu ai cum sa neglijezi investigatiile
UN CT cerebral si la coloana cervicala.. trebuie sa faci..
riste sa te trezesti cu ceva complicatiip eparcurs care sa.ti afecteze toata viata
0
23-02-2012, ora 21:36
Petru 1r
Nu este medic/terapeut
Petru 1r
Miau aparut mai multe umflaturi sub barbie alta dupa urechea stanga si alte 4 pe ceafa nu stiu ce sunt sau ce sa fac
0
24-02-2012, ora 07:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa mergi la Pneumoftiziologie, ORL. stomatologie
0
24-02-2012, ora 20:44
Petru 1r
Nu este medic/terapeut
Petru 1r
Ce anume am? as putea sa scap fara vizita la medic? Daca merg la medic tratamentul va fi de lunga durata sau dureros
0
06-04-2013, ora 20:20
Adynutza44
Nu este medic/terapeut
Adynutza44
mi-a aparut si mie de o zi o umflatura ( ca un os ) sub piele in spatele urechii, nu este mare. Ce ar putea fi? La ce doctor sa merg?..am uitat sa precizez ca nu m-am lovit, nu ma doare decat la palpare putin, nu am dureri de cap absolut nimic.Sunt cam ingrijorata, ce sa fac?
0
07-04-2013, ora 06:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa nu.l palpezi si sa mergi la orl
0
07-04-2013, ora 09:09
Adynutza44
Nu este medic/terapeut
Adynutza44
Multumesc pt raspuns.
0
06-06-2013, ora 18:16
Adynutza44
Nu este medic/terapeut
Adynutza44
De 3 zile imi bate pleoapa de la ochiul drept. De astazi dimineata bate aproape intr-una. Devine enervant si incomod. Ce trebuie sa fac? Ce poate fi?.Multumesc
0
06-06-2013, ora 20:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa mergi la consult la oftalmologie
0
06-06-2013, ora 22:33
Adynutza44
Nu este medic/terapeut
Adynutza44
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.